Karşılaşma devam ederken hastaneye götürülen siyah-beyazlıların kaptanı, takım arkadaşlarının morali bozulmasın diye sedyeyle sahayı terk etmediğini dile getirdi, “Hastanede televizyona baktığımda Bilic’in kucağında kameramanı görünce kazandığımızı a

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının 12. dakikasında sağ dizinden sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kalan kaptan Tolga Zengin, Milliyet’e çarpıcı açıklamalar yaptı.

Sağ diz iç yan bağlarında birinci derecede yırtık tespit edilen tecrübeli kaleci, “Takımın morali bozulmasın diye sahayı sedyeyle terk etmek istemedim. Çünkü bizim için çok önemli bir maçtı. MR için hastaneye gittim ve bu nedenle maçla ilgili bilgim yoktu. Ancak televizyona baktığımda Bilic’in kucağında kameramanı görünce o zaman galip geldiğimizi anladım” dedi. Bursaspor karşısında kazanılan üç puanın, kendi sakatlığından daha önemli olduğunu dile getiren Tolga, Cenk Gönen ve Günay Güvenç’e güvenoyu verdi.

Gözden kaçırmayın

Vincent Aboubakar Beşiktaş için İstanbul'da! Vincent Aboubakar Beşiktaş için İstanbul'da!

Siyah-beyazlı eldiven, “Cenk Gönen ve Günay’la birlikte Beşiktaş’ın kalesini korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Dizimdeki acıyı kazandığımız üç puan dindirdi. Liverpool karşısında rövanş maçı için iyi bir skor elde edersek, Allah’tan başka ne isteyebilirim ki. Bursaspor maçından sonra takım arkadaşlarımı tek tek arayarak kutladım. Biz böyle futbol oynadığımız sürece Liverpool’u da geçeceğimize inanıyorum” yorumunu yaptı.

Sakatlığı hakkında da bilgi veren Tolga, “MR sonuçlarını aldıktan sonra tedaviye başladık. Öncelikle evde dinlenmem gerek. Bir hafta geçtikten sonra sahalara ne zaman döneceğim netlik kazanacak. Umarım uygulanan tedaviyle düşünülen süreden daha önce takıma dönerim” ifadelerini kullandı.