Beşiktaş’ta istenilen performansı sergileyemeyen kaleci Loris Karius için Liverpool kararını verdi.

Beşiktaş’ta sezon başından bu yana bir türlü beklenen katkıyı yapamayan kaleci Loris Karius’la alakalı Liverpool cephesinde flaş gelişmeler yaşanıyor. 

Özellikle bireysel hatalarıyla siyah-beyazlıların tepkisini çeken Karius, Liverpool’da da düşünülmüyor. Beşiktaş’ın gelecek sezon kadroda yer vermek istemediği Alman kaleciye, İngiliz kulübünün de soğuk baktığı belirlendi. İki yıllık kiralık sözleşmesi bitmeden Karius’un geri dönmesine izin vermeyecek olan Liverpool, genel anlamda da kadro planlamasına dahil etmiyor.

25 yaşındaki eldiven, Liverpool’la Şampiyonlar Ligi finali başta olmak üzere birçok maçta yaptığı basit hatalar nedeniyle gözden çıkarılmıştı. Teknik direktör Jurgen Klopp da mevcut kadroda başarılı olan kaleci Alisson ile yola devam etmeyi hedefliyor.

Tüm kalecilerinden memnun olan Klopp’un gerekirse yeni bir transferle kaleci takviyesi yapacağı, Karius’u ise listesine almadığı bildirildi. Bu nedenle Liverpool, kiralık sözleşmesi bitene kadar Alman file bekçisinin Beşiktaş’ta kalması gerektiğini düşünüyor. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor Beşiktaş Marsilya'dan Konrad De La Fuante ile ilgileniyor

Milliyet