UEFA Avrupa Ligi 2'nci turunda 1-0 mağlup oldukları Liverpool maçından sonra açıklamalarda bulunan siyah-beyazlı futbolculardan Cenk Gönen ile Olcay Şahan, İstanbul'da oynanacak maçta şanslarını daha yüksek olduklarını ifade ettiler.

Cenk Gönen: "İstanbul'da seyircimizle terimizin son damlasına kadar mücadele edip turu geçmek istiyoruz"


Beşiktaş'ın file bekçisi Cenk Gönen, güçlü bir rakibe karşı iyi ve disiplinli oynadıklarını belirterek, "Yakaladığımız birkaç pozisyonu değerlendirebilseydik oyun içindeki enerjimiz artacaktı. İkinci yarı rakip daha iyi görünmesine rağmen biz hep oyunun içinde kaldık. Maalesef son anda yapılan bir konsantrasyon hatasından dolayı 1-0 mağlup olduk. İstanbul'daki maçta seyircimizle beraber turu geçeceğimize inanıyorum. Bugün burada güzel bir atmosfer vardı. Her futbolcunun bu sahada bir anısının olmasını isterim. Bizim de arkamızda güzel bir anı bıraktığımızı düşünüyorum. Ama maalesef skor keşke bu şekilde olmasaydı. En azından çok da dezavantajlı bir skorla dönmüyoruz. İstanbul'da seyircimizle terimizin son damlasına kadar mücadele edip turu geçmek istiyoruz" dedi.

Gözden kaçırmayın

N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı N'Koudou, Kayserispor maçının kadrosuna alınmadı

OLCAY ŞAHAN "İSTANBUL'DA ŞANSIMIZIN BÜYÜK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Olcay Şahan ise, "Maçın çok güzel olduğunu düşünüyorum. İki takım da güzel bir performans gösterdi. Kaçırdığımız pozisyonlar vardı. İkinci yarıda Liverpool biraz daha baskılı oynadı. Bu yarıda biraz kopukluk oldu bizim açımızdan. Genel olarak iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum. Gol pozisyonları yarattık. 1-0 mağlup olduk ama İstanbul'da şansımızın büyük olduğunu düşünüyorum. Olimpiyat Stadı'nda taraftarımızın desteği ile turu atlayacağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.