Merkez Hakem Kurulu’na çıkarma yaparak Bülent Yıldırım’ı şikayet edecek olan siyah-beyazlı yöneticiler, gelecek sezon için yabancı bir başhakem getirilmesi önerisinde bulunacak.

Türk Telekom Stadı'nda oynanan derbide Galatasaray'a 2-0 yenilerek şampiyonluk yarışında ağır bir yara alan Beşiktaş, hakem yönetimine isyan ediyor... Bülent Yıldırım'ın düdüklerini hep ev sahibi ekipten yana çaldığını ve Galatasaray'ın ilk golünden hemen önce verilen hatalı taç atışının maçın seyrini değiştirdiğini savunan siyah-beyazlılar, karşılaşma sonrası kendi aralarında yaptıkları değerlendirmede Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) çıkarma yapma kararı aldı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, MHK Başkanı Sabri Çelik ile görüşme yaparak Bülent Yıldırım'ı şikâyet edecek. Derbideki hatalı buldukları kararları bir rapor halinde sunacak olan Orman'ın ayrıca yeni sezon için MHK'ye 'yabancı başhakem' önerisinde bulunacağı ifade edildi.

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE GÖRÜŞECEK

"Hakem rezalet üstüydü. Yönetimiyle derbiyi şaibeli bir hale getirdi" diyerek Yıldırım'a ateş püsküren Başkan Orman'ın, 2019- 20 sezonunda tecrübeli ve güvenilir yabancı bir ismin, hakemlerin performans değerlendirmesi ve atamalarda yardımcı olarak görevlendirilmesini isteyecek.

Aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı da olan Fikret Orman, ilk toplantıda diğer kulüp başkanları ile bu konuyu masaya yatıracak ve yeni sezona bir takım değişikliklerle girilmesi noktasında adım atacak. Yönetimin bu noktada TFF'de yapılacak seçimi beklediği kaydedildi.

KARTAL'I İSYAN ETTİREN ANLAR

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta derbi için orta sahaya yeni kurgu Beşiktaş'ta derbi için orta sahaya yeni kurgu

İşte Beşiktaş camiasının derbide hatalı kararlar verildiğini düşündüğü o pozisyonlar:
1- Mariano'nun uzaklaştırdığı top Caner Erkin'e çarpmadan taca çıktı. Ancak hakemin, G.Saray'a verdiği taç sonrası siyah-beyazlılar gol yedi.
2- Burak Yılmaz yerdeyken Donk yüzüne tekme attı. Hakem kartını çıkarmadı. Burak Yılmaz'ın kaşının yan tarafında bir şişlik oluştu.
3- Luyindama'nın Atiba'ya dirsek attığı pozisyonda faul dahi çalınmadı.
4- Adriano oyuna girerken henüz yerine geçmeden Galatasaray, o bölgeden taç kullanarak gol buldu.

ATİBA: AKIL ALMAZ İŞLER

Beşıktaş'ta hakeme bir tepki de Atiba Hutchinson'dan geldi. Kanadalı futbolcu, Luyindama'nın kendisine bilerek dirsek attığını ancak Bülent Yıldırım'ın görmezden geldiğini belirterek, "Yardımcı hakemler de uyarmıyor. Biz ne kadar sakin olmak istesek de sahada bir takım işler döndü. Gerçekten akıl almaz olaylar yaşandı" diyerek olanlara isyan etti.

BURAK ZOR SAKİNLEŞTİRİLDİ

Beşiktaş'ın deplasmanda Galatasaray'a 2-0 mağlup olduğu derbinin sonunda soyunma odasında futbolcuların sinirleri gerildi. Bitiş düdüğünün ardından tünele girerken Galatasaray Yardımcı Antrenörü Levent Şahin ile tartışma yaşayan Burak Yılmaz, soyunma odasında zor sakinleştirilirken, bazı oyuncuların ağlamaklı duruma geldiği belirtildi.

GÖKHAN GÖNÜL'DE KISMI YIRTIK

Derbide sakatlanan Gökhan Gönül'den kötü haber geldi. Kulüpten yapılan açıklamada, "Gökhan Gönül'ün yapılan ortopedik muayene ve MR sonucuna göre; sağ uyluk arka adalesinde kısmi yırtık tespit edilmiştir" denildi. Tedavisine başlanan yıldız, gelecek hafta Alanya'ya karşı oynamayacak. Trabzonspor maçına ise yetiştirilmeye çalışılacak.

Sabah / Ogün Şahinoğlu