The Sun'a konuşan City'nin teknik patronu Pellegrini, "Lescott böyle bir zamanda hiçbir yere gidemez. Şu an gitmesi için uygun zaman değil. Bizim için önemli bir oyuncu. Kontratı haziranda sona eriyor. O güne kadar neler olacağını göreceğiz" ifadesini kullandı.


2014 Dünya Kupası’nda İngiltere adına oynamak istediğini ve bunun içinde Ada’da kalması gerektiğini dile getiren 31 yaşındaki deneyimlisavunmacı, City’den ayrılsa da Premier Lig’den gelen tekliflerideğerlendireceğini ifade etti. Başarılı futbolcuyu Tottenham veNewcastle United’ın istediği biliniyor.Kısa bir süre öncesi Lescott'un menajeri İstanbul'a gelerek Beşiktaş tesisleri gezmişti.Menajeri ile görüşen siyah beyazlılar transferi büyük ölçüde bitirmişti.


Manchester City’de Vincent Kompany Everton ile yapılanmaçı sekerek terk etmek zorunda kalmıştı. Bu sezon 4 hafta kendisinisahalardan uzak tutan sakatlığının tekrarladığı anlaşıldı.M.City'de Martin Demichelis'in sakatlığı devam etmesi Kaptan Vincent Kompany'nin sakatlığın belirsizliği stoperde mevkisinde tekrar Lescott'un şans bulmasına sebeb oldu.


Önder Özen bu transfer için büyük bir istekte olmasına rağmen,M.City stoperlerin sakatlığı sözleşmesinin devam etmesi Beşiktaş'ı zor durumda bıraktı.