Beşiktaş’ı 3 sezon üst üste şampiyon yapan Gordon Milne, eski takımı Leicester City’den sonra Kara Kartal’ın da mutlu sona ulaşmasını istediğini belirterek, “Eğer öyle olursa bu yıl 2 şampiyonluk birden yaşayacağım ve bu da hayatımın en mutlu anı ol

 Beşiktaş'ın efsane teknik direktörü Gordon Milne, aynı zamanda bir Leicester City efsanesi... Milne, eski takımının Premier Lig’de şampiyon olup tarih yazmasından sonra “Sıra şimdi Beşiktaş’ta” dedi. Vodafone Arena’nın açılışı için hazır İstanbul’a gelmişken seyahatini uzatan Milne ile buluştuk. Eski yöneticiler Erhan Solu, Metin Keçeli ve eski futbolcu Adem Mert’in de bulunduğu buluşmada konu elbet Beşiktaş ve Leicester oldu. Milne, doğup büyüdüğü Leicester’ın şampiyonluğundan çok mutlu olduğunu söyledi.

Siyah beyazlılara üst üste 3 şampiyonluk yaşatan Milne, yıllar önce Leicester City’yi de İngiliz 2. liginde 3. yapıp bugünkü Premier Lig’e çıkardığını hatırlattı. Milne, “Beşiktaş da şampiyon olursa 2 şampiyonluk birden yaşayacağım ve bu hayatımın en mutlu anı olacak. Beşiktaş, ligin en başarılı ekiplerinden. Gomez, Quaresma, Sosa ve Atiba çok önemli isimler. Oğuzhan da çok teknik ve zeki bir oyuncu. Bireysel özelliklerinin yanında oyuncular çok da iyi birer takım oyuncusu.”
İlişkili HaberMilne, Beşiktaş’ı çalıştırdığı yıllardaki ilişkileri ise şöyle anlatıyor: “Fulya’da atmosfer başkaydı. Antrenman sahasının yanından geçenler ile akraba olmuştuk. İdmanlar aile ortamı gibiydi. Kimi Şifo’ya, kimi Gökhan’a, kimi de Feyyaz’a takılırdı. Ulvi, Belgrad Ormanları’nda yaptığımız krosu sevmezdi.” 
İlişkili Haber


LEICESTER’I PREMIER LİG’E TAŞIDI

Gordon Milne, Beşiktaş’ın başına geçmeden önce 1982-86 arasında Leicester City’yi çalıştırdı. Milne, 1982-83’te takımı üçüncü yaparak alt ligden o zaman adı 1. Lig olan bugünkü Premier Lig’e taşıdı. Milne, o dönem Lineker ile de çalışma fırsatı buldu.

Kaynak: Hürriyet