Beşiktaş Kulübü Basketbol Direktörü Kunter: "Galatasaray Liv Hospital ile oynadığımız seride avantajı evimizdeki maçta kaybettik.

Beşiktaş Kulübü Basketbol Direktörü Erman Kunter, Beko BasketbolLigi'nde play-off çeyrek final serisinin son maçında Galatasaray LivHospital'a 78-65 mağlup olarak şampiyonluk şanslarını kaybetmeninüzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.Kunter, sarı-kırmızılı rakipleriyle oynadıkları serideki avantajı,sahalarındaki maçta kaybettiklerini belirtti. Son karşılaşmanın başındafark oluştuğunu, sonuna kadar da maçın bu farkla gittiğini anlatanKunter, "Rakibi bir türlü yakalayamadık. Şampiyon olabilirdik. İyi birsezon geçirdik. Avrupa kupasında ve özellikle ligin ikinci yarısındabaşarılı sonuçlara imza attık. İlk yarıda sonuçlar daha iyi olsaydı ligiüstte bitirebilir ve farklı avantajlar yakalayabilirdik ama olmadı" diye konuştu.

Beşiktaş'ın basketbolda iyi yolda olduğunu belirten Kunter, "Beşiktaşilk kez yeni sezona sponsoru hazır olarak giriyor. Ayrıca sponsorundesteğini artırarak sezona girecek. Bu ilk kez oluyor. Hep ya son andabir sponsor bulunurdu ya da sponsor desteği olmadan sezon biterdi.Beşiktaş için bu büyük bir avantaj. Şube önünü görüyor" ifadelerini kullandı.

Kunter, kadroda tutmak istedikleri oyuncuların bulunduğunubelirterek, "Onlarla büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Kadronun çekirdeğikorunacak. Sponsor belli ve kadrosunu koruyan Beşiktaş önünü görecek.Transferin en önemli döneminde sıkıntısı olmayacak. 1-2 yabancı oyuncutransferi olacak" şeklinde konuştu.

Antrenörlüğe geri dönüyorBu arada Beşiktaş'ta 2012-2013'te başantrenörlük yapan ve geridekalan sezonda basketbol direktörü olarak tribünde yer alan Erman Kunter,yeniden sahalara dönmeye hazırlanıyor. Siyah-beyazlıkulüpteki görevi 30 Haziran'da bitecek Kunter, Fransa'nın Le Manstakımıyla antrenörlük konusunda görüşmelerini sürdürüyor.

Kunter, Beşiktaş'ta hiçbir sorununun olmadığını, antrenörlükkonusunun kendi kararı olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Le Mans ile büyük ihtimalle anlaşacağız. 1 Temmuz'da yeni kulübümlebaşlayacağım. Bir iki konu kaldı, onları konuşuyoruz. Yurt dışındakariyerimi sürdürmek istedim. Antrenörlük yapmak için enerjim olduğunudüşünüyorum. Bunu da sahaya yansıtmak istiyorum. Yurt dışında uzunvadeli plan yapma imkanı oluyor. Türkiye'de ise kısa vadeliişler yapılıyor. Yurt dışına beni çeken konu bu oldu. Beşiktaş'tasorunum yoktu. Özellikle başkan Fikret Orman ve yöneticimiz Hakan Özköseçok destekledi. Yeni düzene onların çok katkısı oldu."

"Kaygım yok"


Kunter, kendisinden sonra da Beşiktaş'ın iyi yolda devam edeceği ve bu konuda kaygısının bulunmadığını dile getirdi.

İstikrara kavuşmuş Beşiktaş'ın olacağını vurgulayan Erman Kunter,"Altyapıda ciddi yatırımlar yaptık. Bu konuda Beşiktaş biraz dahasıkıntı çeker. Altyapı bir anda olacak bir şey değil ama zamanlaBeşiktaş altyapıdan oyuncu çıkaran ve oynatan bir kulüp haline gelecek"dedi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın FIBA Avrupa Kupası’nda rakibi belli oldu Beşiktaş'ın FIBA Avrupa Kupası’nda rakibi belli oldu

Sezon başında taraftarların tepkisinin olduğunu hatırlatan siyah-beyazlıtakımın idarecisi, "Sezon başında ciddi sıkıntılar yaşadık. Herkesinbeklentisi fazlaydı. Beşiktaş yeni yeni ayaklarının üzerinde duruyor.Denk bütçe yapmaya çalıştık. Türkiye'de olmayan bir şeydi. Takımıngeliri oranında harcama yapmaya çalıştık. Eski döneminde geniş hareketedilmiş" diye konuştu.

Erman Kunter, son iki sezondaki çalışmalarıyla ilgili de "Antrenörlükyaptığım sezon benim için çok zor ve yıpratıcıydı. O sezon sponsoryoktu ve Avrupa Ligi'nde oynadık. Geçmişten kalan borçlar vardı. Hemantrenörlüğü hem bu sezon yaptığım görevi birlikte götürmeye çalıştım.Geride kalan sezonda ise işler yoluna girdi. Yeni sezonda Beşiktaş'ınbaşına Yiğiter Uluğ geliyor. Kendisi çok iyi bir spor adamı. Basketboluen ince detayına kadar takip eden biri. Kaygım yok, düzen devam edecek"değerlendirmesinde bulundu.


Türkiye'de çok yıpratıcı eleştirilerin olduğunu belirten Kunter,"Beklentiler çok fazla. Hep kazanmak üzerine beklenti var. Tabii kikazanmanın yanında bir şeyler kurmak önemli" dedi. Kunter, önemlimaçlarda taraftarlar arasında yaşanan gerginliği de eleştirerek, "Nezaman iki önemli kulübün maçında taraftarlar beraber maçı izler, o zaman yol alırız. Bu konuda çok sıkıntımız var" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın kadınlarda da yeniden yapılanmaya gittiğini anlatan ErmanKunter, "Kulübün bünyesindeki antrenörü A takımın başına getirdik.Yabancı oyuncu arayışlarına çoktan başladık" şeklinde konuştu.