Lanzini'de Sıcak Saatler

Beşiktaş, River Plate'li Lanzini için kıran kırana pazarlık yapıyor. Genç oyuncunun transferinin 1 hafta içinde sonuçlanması bekleniyor.

FUTBOL 17.06.2014 - 16:24 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
River Plate'in 21 yaşındaki  orta saha oyuncusu Manuel Lanzini'yi almak için yeniden düğmeye basan Beşiktaş yönetimi 1 hafta içerisinde bu transferi bitirmeyi planlıyor.

Lanzini ile senelik 1 milyon 200 bin dolara el sıkışan siyah beyazlılar 9 milyon dolar bonservis bedeli talep eden River Plate'in istediği bu rakamı yarısına düşürmeye çalışıyor.

Arjantin kulübüne kiralama teklifinde de bulunan Beşiktaş, Arjantin ekibinden, kiralama teklifine olumsuz yanıt aldılar. Siyah beyazlı yöneticiler River Plate'in 4.5 milyon euro'ya inmemesi halinde geriye kalan 3 milyon euoru'yu da fon aracılığıyla ödemeyi planladıkları belirtildi.

Lanzini transferiyle ilgili konuşan yöneticiler, "Çok umutluyuz. Cuma günü bizim adımıza iyi gelişmeler olabilir. Lanzini buraya gelmeyi çok istiyor " şeklinde konuştular.

SIRA OLCAN ADIN'DA
Olcan Adın için de görüşmelerini sürdüren Ahmet Nur Çebi ve babası Yaşar Çebi, İbrahim Hacıosmanoğlu ile sürekli temas halinde. Beşiktaş'ın Olcan Adın'ı da transfer etmek için yoğun çaba içerisinde olduğu kaydedildi.

Bu arada futbol komitesi üyeliğinden istifa eden Ahmet Kavalcı'yı ikna turları devam ediyor. Başkan Fikret Orman ve ikinci başkan Ahmet Çebi, Kavalcı ile bir kez daha görüştüler. Orman ve Çebi'nin Ahmet Kavalcı'ya, "Bu kulübün ve takımın sana ihtiyacı var. Eğer olmazsan Ümraniye'de eksikliğini çok hissederiz. Futbolcular abilerinin geriye dönmesini istiyorlar " diye konuştular. Kavalcı ise "Kesin kararlı olduğunu ve geri dönmeyeceğini" belirtti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@