Lanzini'de Karar Anı

Beşiktaş yönetimi, River Plate kulübüne 24 saat süre verdi: Ya şartlarımızı kabul edin, ya da bu konuyu artık kapatalım.

FUTBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
 Siyah-beyazlılar, Manuel Fernandes'in yerini doldurmayı düşündüğü Arjantinli yıldız Manuel Lanzini konusunda kulübü River Plate'e 24 saat süre verdi. Uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından, yıldız oyuncunun bonservis bedelini 7.5 milyon euro'dan 4.5 milyon euro'ya kadar indirmeyi başaran siyah-beyazlılar, River Plate kulübünün son dakikada "850 bin euro'luk verginin yarısını da siz ödeyin" talebi üzerine resti çekti. Beşiktaş yönetimi, Arjantin kulübe yetkililerine, "Ya şartlarımızı kabul edin, ya da bu konuyu artık kapatalım" yanıtını verdi. NATİFLERİMİZ HAZIR BEKLİYOR 

Ekonomik olarak zor durumda olduğu bilinen River Plate kulübünün bu son talebi, Beşiktaş yönetimi tarafından kesin bir dille geri çevrildi. Siyah-beyazlılar, "Biz, size son teklifimizi sunduk. Bir gün daha düşündükten sonra yanıtınızı verin. Aksi durumda, elimizdeki diğer natifleri değerlendireceğiz" diyerek; bir anlamda Lanzini'ye mahkum olmadıklarını ifade etti. Eğer River Plate teklifi kabul ederse, Lanzini hafta başında İstanbul'a gelerek 4 senelik resmi sözleşmeyi imzalayacak.

TALİPLİLERİ ARTIYOR

Arjantin'in Ole gazetesi, Beşiktaş'ın sürekli olarak Manuel Lanzini için River Plate'in kapısında olduğunu ifade ederken; son günlerde Alman Dortmund kulübünün de Lanzini için girişimlerini hızlandırdığını yazdı. Öte yandan Alman Sportal, Zenit, Inter ve Torino'nun da genç oyuncu için River Plate ile temasa geçtiğini iddia etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@