Kulüpten, Cem Dizdar'ın iddialarına yanıt!

Beşiktaş kulübü, Cem Dizdar'ın, Trt Spor'da yayınlanan Spor Manşet programında Atınç transferiyle alakalı imalı sözlerine yanıt verdi.

GÜNDEM 24.07.2017 - 20:43 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde;

***

TRT Spor kanalında gazeteci Cem Dizdar tarafından Atınç Nukan'ın önceki yıl gerçekleşen Leipzig transferiyle ilgili şaibe imasında bulunulmuştur.

Hangi bilgi ve belgelere dayanarak şaibe imasında bulunduğunu merak ettiğimiz Sayın Cem Dizdar'a tüm arşivimiz, tüm dokümanlar bir gazeteci olarak inceleme yaparak kamuoyunu bilgilendirebilmesi adına sonuna kadar açıktır.

Aynı zamanda Sayın Cem Dizdar'a bu transfer ile ilgili RB Leipzig kulübündeki belgeleri de inceleyebilmesi için de kulübümüz tarafından tam yetki verilecektir.

'Kağıtlara bakmak lazım' diyen Sayın Cem Dizdar'a gerek Beşiktaş gerekse Leipzig tarafındaki tüm dokümanlar sunulacak, bununla da yetinmeyip belgeleri incelerken ihtiyaç duyacağı her türlü uzman danışmanlık hizmeti de kulübümüz tarafından sağlanacaktır.

Sayın Cem Dizdar'ın bu hakkı kullanması için kulübümüz tarafından kendisiyle irtibata geçilmiştir.

Kendisinden beklentimiz Sayın Dizdar'ın dile getirdiği bu şaibe iddiasını bir an önce kanıtlaması, şayet kanıtlayamaz ise kamuoyu önünde kulübümüzden özür dilemesidir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

***

Cem Dizdar ne demişti?

Beşiktaş'ın Atınç ve Fenerbahçe'nin Ertuğrul transferi konusunda Cem Dizdar, TRT Spor'da yayınlanan programda son derece gündem yaratacak yorumlarda bulunmuştu.

***

Atınç'ın Leipzig'e transfer olmasıyla ilgili olarak bonservis bedeline dikkat çeken Cemi Dizdar, "O bonservis işinde kağıtlara bakmak lazım. Bakılabilirse tabi." diye konuştu. 

***

Dizdar ayrıca Ertuğrul transferiyle ilgili de, "Endüstriyel oyunun menajerler veya hukukçular aracılığıyla bulunan formüller. İnsanlar bu konularla ilgi soru sormadıkları için adı transfer başarısı oluyor. Öyle değil mesele. Kağıtlara bakmak lazım." diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@