Küçük Nayime'yeBüyükDestek

Sponsor bulunmasaydı Sivas’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına gidemeyecekti.

DERNEKLER 28.05.2012 - 14:40 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
7 çocuklu bir ailenin çocuğu olan 13 yaşındaki Nayime Baydar, sponsor bulunmasaydı Sivas’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına gidemeyecekti.
Aliağa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Güven Ülkü; ‘ Nayime Sivas’dan da madalya ile dönecektir. O’na hepimiz inanıyor ve güveniyoruz” dedi.Bugüne kadar katıldığı sayısız yarışmada Aliağa’yı ve İzmir’i temsil eden Aliağa Şehit Sabahattin Kara Kaplan 7. sınıf öğrencisi ve Aliağa Belediyesi Geçlik ve spor Kulübünün  lisanslı teakwondo sporcusu olan Nayime Baydar, 28-30 Mayıs 2012 tarihleri  arasında Sivas’da yapılacak yarışmalara neredeyse katılamıyordu.7 Çocuklu Baydar ailesinin küçük kızları olan 13 yaşındaki Nayime’ye Aliağa Beşiktaşlılar Derneği sahip çıktı. Nayime’nin, Sponsor bulamadığı için Sivas’daki Türkiye Şampiyonasına katılamama durumunun olduğunu öğrenen Dernek yöneticileri  Naiyme’yi ailesi ile birlikte Aliağa Beşiktaşlılar Derneği Lokali’ne davet ederek sevindirici haberi verdiler.  Nayime’nin Sivas’daki Türkiye Şampiyonası’na rahat rahat gidip gelmesi, İzmir’i ve Aliağa’yı gururla temsil etmesi için gerekli olan paranın bulunduğu zarfı taktim ettiler.

NAYİME İZMİR’İN GRURU

Nayime’nin elde ettiği başarılarıyla  okuduğu okulunun Aliağa’nın ve İzmir’in gururu olduğunu belirten Bedri Kaçar, “Böylesi başarılı bir kızımıza destek olmak bizim boyunumuzun borcu. Üyesi olmakla gurur duyduğum Beşiktaşlılar  Derneğimizi organizasyonu ile bu desteği kardeşimize vermekten gurur duyuyoruz. Öğrendiğim kadarıyla; Nayime 5 yıllık spor yaşamında Türkiye birinciliği, dört kez İzmir il Birinciliği, Türkiye beşinciliği, üç kez İzmir il ikinciliği, iki kez İzmir il Üçüncülüğü elde etmiş. Ayrıca  1.Uluslararası İzmir Teakwondo turnuvasında ikinciliği elde etmiş bununla birlikte bir çok başarıya imza atmıştı. Ailesinin Sosyo-ekonomik durumunun iyi olmaması nedeni ile Türkiye şampiyonasına katılamayacağını öğretmenlerine iletmiş ve öğretmenleri bunun üzerine Nayime’ye sponsor arayışlarına başlamış. Tüm bunları üzülerek öğrendik” dedi.“Böylesi başarılı bir öğrenciye destek olunmaz da kime destek olunur Allah aşkına” diyen Bedri Kaçar, sponsorluğu ne kadar severek yaptıklarını ifade etti.

SİVAS’DAN MADALYA İLE DÖNECEĞİM

Sponsor bulmanın sevincini yaşayan Nayime ise duygularını şu sözlerle dile getirdi;
“Ben beş yıldır teakwondo sporuyla uğraşıyorum. Bir çok yarışmada çok iyi dereceler elde ettim. En son aldığım dereceyle de Sivas’ta yapılacak olan Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandım. Fakat ailemin ekonomik durumun bozuk olması nedeni ile yarışamaya katılamayacağımı öğretmenlerime söyledim. Öğretmenlerim okulunda Sosyo-Ekonomik durumunun iyi olmadığını ama ne olursa olsun beni o yarışmaya göndereceklerini belirttiler. Öğretmenlerim bana öyle müjdeli bir haber verdiler ki bu gün yerimde duramıyorum. Sağ olsun bana sahip çıktılar ve beni bu yarışmaya gönderecekler. Ben herkese bana yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür ediyorum. Ben de bu destekler için oraya gidip birinciliği alacağım. İlimizi Aliağa’mızı ve okulumu en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.Aliağa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Güven Ülkü’de sporun her dalında başarılı sporculara imkanları dahilinde destek olcaklarını belirterek ‘Umuyorum Nayile Sivas’dan da madalya ile dönecektir. O’na hepimiz inanıyor ve güveniyoruz” dedi.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@