Kriz Aşılmaya Çalışılıyor

21 yaşındaki futbolcuyla 4 yıllık ön anlaşma yapan ve takımıyla da 5 milyon Euro'da el sıkışan Kartal, son anda çıkan vergi krizini çözüp resmi imzaları atmak için çabalıyor!

FUTBOL 04.07.2014 - 03:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Yeni sezonda hem ligde hem de Avrupa’da başarı yakalayacak bir kadrooluşturmak için temaslarını hızlandıran Beşiktaş, transfer listesindeüst sıralarda yer alan Manuel Lanzini konusunda hareketli saatleryaşıyor. Uzun süredir devam eden görüşmelerin ardından 21 yaşındakifutbolcuya Siyah-Beyazlı formayı giydirmeyi kabul ettiren KaraKartal’ın, oyuncunun kulübüyle de büyük ölçüde anlaşmaya vardığıbildirildi. Genç futbolcuyla bir yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık önanlaşma yapan Beşiktaş Yönetimi’nin, River Plate’le de 5 milyon Euro’ya(yaklaşık 15 milyon TL) el sıkıştığı ancak son anda vergi konusundakibir pürüz nedeniyle resmi imzaların atılamadığı öğrenildi.Kriz aşılmaya çalışılıyorSiyah-Beyazlılar’dan alacağı bedelin 1.5 milyon Euro’sunu (4.5 milyonTL) vergi olarak ödeyecek olan River Plate’in, bu parayı da Beşiktaş’ınödemesini istediği ve son anda çıkan krizin taraflar arasında çözülmeyeçalışıldığı ifade edildi. Kulüpteki ekonomik kriz nedeniyle Lanzini’yisatma konusunda istekli olan Güney Amerika temsilcisinin, bu pürüzüngiderilmesinin ardından Beşiktaş’la transferinin resmiyete kısa zamandadökeceği bildirildi.


Beşiktaş için gün sayıyorRiver Plate formasıyla geçen sezonda 33’ü ilk 11’de olmak üzere 36mücadeleye çıkan Manuel Lanzini, daha önceden yaptığı açıklamada yenidönemde Avrupa’da forma giymek istediğini söylemişti. 2010 yılından berifutbol yaşamına Arjantin’de devam eden Lanzini’nin, kendisini dahafazla geliştirebilmek için Beşiktaş’ta forma giyme konusunda kararlıolduğu ifade edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@