Şansal Büyüka, Milliyet gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın süper ligde geride kalan haftalardaki performansını değerlendirirken, ilginç bir tespit yaptı. Kötüsü buysa, iyisini siz düşünün!

Şansal Büyüka'nın değerlendirmeleri şu şekilde;

Bursaspor maçına bakıyorsunuz, kaleci Fabri 90 dakikada bir defa yere yatmış. Beşiktaş’ın kötüsü buysa, iyisini siz düşünün.

Geçen hafta da belirttim ama yazmakta fayda var. Beşiktaş son iki yılda ortaya koyduğu futbolunun gerisinde kalınca sanki “kötüymüş” gibi bir görüntü veriyor. Oysa Bursaspor maçına bakıyorsunuz, kaleci Fabri 90 dakikada bir defa yere yatmış. Bursaspor kalecisi Harun’un yediği iki golün dışında kurtardığı en az üç net pozisyon var. Beşiktaş’ın kötüsü buysa, iyisini siz düşünün.

***

Gözden kaçırmayın

Flaş iddia! Muleka Beşiktaş için geliyor Flaş iddia! Muleka Beşiktaş için geliyor

Ama şurası gerçek: Beşiktaş orta alanı eskisi gibi basamıyor. Geride kalan iki yılda olduğu gibi özellikle rakip ceza alanı çevresinde o dar alanlarda adam eksilten driplingleri yapamıyor. Temposunda ve baskısında düşüş var. Buna rağmen ligin en iyi iki takımından birisi Beşiktaş...

***

Milli takım konusunda gündem oluşturan Oğuzhan lige iyi başlayamadı. Atiba son maçtaki bir gol, bir asistine rağmen her yere basan, her yere yetişen, rakibe göz açtırmayan Atiba değil... Talisca ise henüz geçen yılın yaratıcılığını yakalayamadı. Gökhan dönerse, Negredo hocasının  istediği gibi hareketlenirse, Lens sağ kanatta  Queresma’ya ciddi bir tehdit oluşturursa, en önemlisi orta saha kendini bulursa, Beşiktaş alıştığımız ivmesini çok rahat yakalar.

***

Bazı maçlar var, iyi oynamasanız da kalitenizle kazanırsınız. Bazı maçlar var, kalitenize iyi oyunu da katınca futbol adına  zirve yaparsınız. Beşiktaş’ın kalitesine ve iyi oyununa alıştığımız için, sadece kalitesi ile kazandığı maçları yadırgıyoruz.

***

Kaynak: Milliyet