Spor Toto Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile ilk başta yarın oynayacağı açıklanan maçın çarşamba gününe alınması, Torku Konyaspor tarafından kabul edilmedi. Federasyonun resmi internet sitesinden yapılan ikinci duyuruda ise maçın çarşamba gününe alınma

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda Cenk Tosun, Beşiktaş yolunda
 Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, “Bizim onayımız olmadan maç tarihinde değişiklik yapılamaz. Biz ilk açıklandığı gibi salı günü saat 19:00’da oynamak istediğimizi, bunun dışında teklif edilecek hiç bir gün ve saati kabul etmediğimizi açık ve net bir şekilde spor kamuoyuna duyururuz” dedi.
Beşiktaş, dün Osmanlıspor’u 3-1 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti. Gözler bunun üzerine Konya’da oynanacak Torku Konyaspor- Beşiktaş maçına çevrildi. TFF, dün gece maçın 17 Mayıs saat 19.00’da oynanacağını duyurdu. Beşiktaş ise bugün maçın 18 Mayıs Çarşamba gününe alınmasını talep etti. Torku Konyaspor ise Beşiktaş’ın bu talebini kabul etmeyip, maçın yarın oynanmasında ısrar etti. Ancak federasyon ikinci duyurusunda maçın 18 Mayıs saat 19.00’da oynanacağını duyurdu.
Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, federasyonun Beşiktaş’ın oyuncağı olduğunu ileri sürürek, “Bu tip durumlarda maç tarihi ve saatiyle ilgili iki takımın onayı gerekir. Eğer takımlardan biri onaylamaz ise maç federasyonun ilk açıkladığı şekilde oynanır. Bu çocuk oyuncağı değil. Biz onaylamadığımız halde maç nasıl çarşamba gününe alınır” dedi.
“ALAY KONUSU OLDU”
Baydar, sözlerine şöyle devam etti; “Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının gün ve saatiyle ilgili yapılan değişiklikler spor kamuoyunda alay konusu olmaktadır. Daha önce 19 Mayıs perşembe günü oynayacağımız karşılaşma, önce 17 Mayıs Salı’ya alınmış, ardından Beşiktaş Spor Kulübü’nün arzusu üzerine 18 Mayıs çarşamba günü saat 19:00’da oynanacağına dair haberler basında yer bulmuştur. Gelinen nokta Türk futbolu adına son derece üzücüdür. Torku Konyaspor kulübü olarak sezonun son karşılaşmasını Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde ilk açıkladığı gibi, salı günü saat 19:00’da oynamak istediğimizi, bunun dışında teklif edilecek hiç bir gün ve saati kabul etmediğimizi açık ve net bir şekilde spor kamuoyuna duyururuz.”