Süper Kupa Finali'nde yaşanan olaylar sonrası Fikret Orman, sert bir şekilde tepki göstermiş ve "Beşiktaş'a ceza verilirse dünyayı ayağa kaldırırım ifadelerini kullanmıştı. Canlı yayına bağlanan Konyaspor başkanı Ahmet Şan ise Orman'ın bu açıklamalar

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'dan Fikret Orman'a cevap!

Süper Kupa Finali'nde Süper Lig şampiyonu ve Türkiye Kupası şampiyonu iki ekip Beşiktaş ile Konyaspor karşı karşıya geldi. Mücadeleyi Konya ekibi 2-1'lik skorla kazandı ve kupayı evine götüren taraf oldu. Maça damga vuran olay ise iki takım taraftarlarının neden olduğu olaylardı.

***

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Konyaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Orman, eğer Beşiktaş'a ceza verilirse dünyayı ayağa kaldıracağını ifade etti. Bu açıklamanın ardından TRT Spor'da yayınlanan Transfer Günlüğü programına bağlanan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Orman'a yanıt verdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş - Sampdoria maçının tarihi açıklandı Beşiktaş - Sampdoria maçının tarihi açıklandı

***

İşte Ahmet Şan'ın açıklamaları;

"Beşiktaş otobüslerinde kesici aletler çıktı, basına yansıdı. Konya otobüslerinde çıkmadı diye sevinmiştik. Biz kendi taraftarlarımızı en ağır şekilde cezalandıracağız. Başta kendi taraftarlarımız olmak üzere suça karışanlar ceza almalı."

***

"Fikret Başkan çok başarılı bir kulübün başkanı. Ama biz "Dünyayı ayağa kaldıracağız" gibi laflar söyleyemiyoruz. Dünyayı ayağa kaldıracağız gibi sözlerle bu olaylar çözülmez. Taraftarlarımızın sahaya girmesini onaylamıyoruz. Ama geçtiğimiz sezon da final maçlarında bu oldu. Sevinç abartılıyor. Taraftar grubu sorumlularıyla konuştum. Bıçakla sahaya giren taraftarı kimse tanımıyor."

***

Başsavcılıktan Süper Kupa açıklaması 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, dün Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finaliyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

***

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 06.08.2017 tarihinde Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumunda, Beşiktaş ile Konyaspor kulübü arasında oynanmasına karar verilen Türkcell Süper Kupa 2017 futbol karşılaşması sonrasında meydana gelen olaylarla ilgili olarak kamu malına zarar verme, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu’na Muhalefet, Görevi İhmal ve Kamu görevlilerine direnme suçları kapsamında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığımızca Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince resen soruşturma başlatılmıştır' dendi.

***

Kaynak: Fanatik