Galatasaray ve Beşiktaş'ı transfer gündeminde yer alan Evgen Konoplyanka için Sevilla kulübünden oldukça önemli açıklamalar geldi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor Beşiktaş'ta Amir Hadziahmetovic pazarlığı sürüyor

Galatasaray ve Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alanEvgen Konoplyanka için Sevilla kulübünden oldukça önemli açıklamalar geldi.

Sevilla Genel Direktörü Monchi, Ukraynalı yıldızın transferiyle ilgili açıklamalarda bulunurken transferi sonlandırmak için çalışmalarının devam ettiği belirtti.

Monchi, yaptığı açıklamada, "Karmaşık bir süreçteyiz ve görüşmelerimiz devam ediyor. Transferde gecikmenin olması olumsuzluk olduğunun anlamına gelmez. Uzun bir çalışma olacak. Tabii ki sonsuza kadar beklemeyeceğiz. Oyuncu da ikna odaklı. Herkesin mutlu olacağı bir çözüm olacak. Benim için yıldız transferi diye bir durum yok. Krohn Dehli ya da Kakuta da aynı derecede önemli" ifadelerini kullandı.
 

Dnipro ile sözleşmesi sona eren 25 yaşındaki yıldız oyuncu, geçen sezon Dnipro formasıyla 42 maçta forma giydi ve 8 gol kaydetti.

KONOPLYANKA NEDEN İMZA ATMIYOR? İŞTE NEDENİ

İspanya ve Ukrayna basınında yer alan haberlere göre; Konoplyanka'nın Sevilla'ya transferinin gecikmesindeki 1 numaralı faktör yıldız oyuncunun kontrata koydurmak istediği bir madde olarak belirtildi.

Sevilla ile görüşmeleri sürdüren Igor Kolomisky, Konoplyanka'nın bir sonraki satışından gelecek paranın %40'ını da yine Ukraynalı futbolcunun istediğini bildirdi. Sevilla bu talebi kaldırmak veya en azından düşürmek istese de, Konoplyanka tarafının bu konuyu pazarlık konusu etmediği ifade edildi.

Sevilla'nın, Konoplyanka tarafıyla bir sonraki görüşmesini gelecek hafta yapacağı kaydedildi.