Kongre harekatı

Mali kongrede, "Sandığı koyarız, güven oylamasına gideriz" diyerek rest çeken Başkan Orman, seçimin en geç 1 Kasım'da olması için talimat verdi.

GÜNDEM 26.05.2015 - 02:36 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

'ta son yapılan ve hayli hararetli geçen mali genel kurul ile ardından oynanan  derbisinin kaybedilmesiyle birlikte Şampiyonlar Ligi'ne de veda edilmesi; siyah-beyazlı camiayı hareketlendirdi. Üst üste alınan yenilgilerin ardından hedef tahtasına konulan Başkan  mali kongrede, "Anladım ki seçim istiyorsunuz. Tamam sandığı koyarız, güven oylamasına gideriz. El mi yaman, bey mi yaman görürüz" diyerek meydan okumuştu. Kurmaylarıyla buluştu 


Önceki gece kurmayları ile bir araya gelen Başkan Orman'ın çok ciddi olduğunu ve "Kongre istiyorlarsa, olağanüstü kongreye gidelim. Yönetimi revize edelim ve güven tazeleyelim. Tatil bittikten ve okullar açıldıktan sonra kongreye gidelim. Gerekli hazırlıklar için çalışmalara başlayın" dediği öğrenildi. Fikret Orman ve kurmaylarının seçim tarihini stat bitiş tarihi olarak da beklenen 25 Ekim Pazar günü, ya da çoğunluğa bakılmaksızın 1 Kasım'da yapmayı planladığı ifade edildi.

Beşiktaş'ta, Başkan'ın çıkışıyla birlikte seçim kulisleri de şimdiden hareketlenmeye başladı. Son 10 günlük saha sonuçları ve kongrede yükselen sesler, Beşiktaş yönetiminde uzun süredir esen soğuk rüzgarları da gün yüzüne çıkarması bekleniyor. Fikret Orman, hem güvenoyu, hem muhalif sesleri kesmek hem de yönetimi değiştirerek daha güçlü bir yönetimle yola devam etmek istiyor. Bu arada kongre sürecinde, Orman ve Çebi'nin yollarının ayrılması gündemde.. 

Yollar ayrılabilir 


Yakın çevresinde "Lig bittikten sonra istifa edebilirim" mesajını veren ancak bu süreçte bu yolu kullanmayan Ahmet Çebi'nin, kongre zamanı gelmeden istifasını verip, haziranda yeni bir yol çizmesi bekleniyor. Fikret Orman'ın ise olağanüstü kongrede Ahmet Nur Çebi ve ona yakınlığı ile bilinen iki yönetici başta olmak üzere mini bir revizyona gidebileceği öngörülüyor. Beşiktaş camiasında gözler, olağanüstü kurulda Fikret Orman ve Nur Çebi'nin karşı karşıya gelip gelmeyeceğine çevrildi. 

Fatih DOĞAN/FOTOMAÇ