Kombineler Passolig'e Taşınıyor

E-Bilet uygulamasının markası olan Passolig, artık kombine kartlar yerine de geçiyor.

GÜNDEM 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Geçtiğimiz sezon yasanın gereği olarak 14 Nisan’da başlayanuygulama ile öncelikle kağıt bilet kullanan seyirciler kapsama alınmışve iki ayda yaklaşık 100,000 kişi Passolig’le tanışmıştı. Bu sayedekağıt bilet, gişe kuyruğu, karaborsa ve statlara anonim giriş devrikapanmış, taraftarlar kombine konforunda maçlarını izlemişlerdi. Yenisezonda kombine ve loca kartların da Passolig karta tanımlanması ileberaber en az 200,000 taraftar kombine kartı olarak Passolig’ikullanacak.  Kötü taraftar artık iyi taraftarı artık kovamayacak14Nisan 2014 tarihinden beri Passolig’in uygulandığı maçlarda herhangibir şiddet olayı yaşanmadı. Uygulama ile anonim girişlerin önünegeçilerek tribünlerde yasadışı davrananların tespit edilmesi vestadyumlardan bu kişilerin arındırılması sağlanmakta. Böylelikle olayçıkaranlar yüzünden sahanın kapatılması, diğer izleyicilerincezalandırılması, takımların kapalı saha yüzünden bilet ve reklamgelirleri kayıplarının önüne geçiliyor. “Kötü taraftar iyi taraftarıkovar”ın sonucu olarak gelir düzeyi yüksek kesimde ve ailelerdestadyumda maç izlemeye ilginin azalması ile seyirci sayılarında vegelirlerde yaşanan düşüşlerin önüne geçilmekte. Harcama gücü yüksek yenitaraftar profili, maç günü forma, ürün satışı gibi gelirleri artıracakstadyum çevresinde dönen ekonomiye olumlu katkı yapacak.Passolig ile SMS’le bilet transferi mümkünPassoligsahipleri 30 saniyede biletlerini alabilmekte ve kartlarına yükleyerekstadyumlara girebilmekte. Artık taraftarlar ister web’ten ister cep’tenisterlerse de  akaryakıt istasyonlarından, bakkalara kadar 3.000 farklınoktadan kolaylıkla maç biletlerini alabilmekte. Passolig ile birlikteartık gerek kombine gerekse günlük maç bileti sahibi taraftarlar,gitmedikleri maçın biletini sadece tek bir sms’le diledikleriarkadaşlarının Passolig kartına gönderebilmekte. Taraftarların her maçiçin ayrı ayrı kart çıkarmasına gerek yok. Tüm Passolig kartlar, E-Biletsistemine dahil olmuş tüm stadyumlara giriş için uyumlu. Passoligsadece bir stadyum giriş kartından ibaret olmadığından yıl sonunda enaz 1 milyon 2 yıl içinde 3 milyon kart sayısı hedeflenmektePassoligsadece kanuni bir zorunluluğu karşılayan bir stadyum giriş kartındanibaret değil. Tüm statlara tek bir kartla giriş yetkisini üzerindetaşımanın yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın her iş yeri ve ATM’sindekabul gören, toplu ulaşımda geçen,kampanya, taksit ve puan kazandıran,Türkiye’nin en işlevsel, en teknolojik, en ekonomik kart programı. Buzengin özellikleri ile kart sayısının maçlara gitmeyen tüketicileri dekapsayacak şekilde genişleyeceği öngörülmektedir.

Türkiye’nin en ekonomik kart programıPassolig’inyarı özelliklerine sahip bankaların kart ücretlerinin 75 TL’denbaşladığı düşünüldüğünde 15 TL’lik yıllık e-bilet kullanım bedeli ileTürkiye’nin ekonomik kart programı. Üstelik Passolig kullanımından eldeedilen gelirin yarısı kulüplerimize finansal katkı olarak aktarılmakta.Taraftarın isteğine göre alacağı 25 TL’lik yıllık e-bilet kullanımbedeli olan kulüp kartlarında ise takımların kazancı %70’evarmakta.Taraftar da diğer kart programlarına nazaran çok düşük birbedelle maça girişin yanısıra tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
PASSOLİG                  


                                                                                               İstersenizwww.passolig.com.tr web sitesinden isterseniz cepten kolaylıklakartınıza sahip olabilirsiniz. Bunun yanında akaryakıt istasyonlarından ,bakkalara kadar 3.000 farklı lokasyonda yer alan N’kolay noktalarındanda kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için evrakgerektirmez, banka şubesi aramanıza gerek yoktur. 7/24 kolaylıklabürokrasi ile uğraşmadan Passolig sahibi olabilirsiniz.Taraftarlareskiden gişe önünde, yağmurda/çamurda, güneşin altında bilet alırlardı.Şimdi bilet almak çok kolaylaştı. Passolig kart sahipleriwww.passo.com.tr'ye girerek sadece 30 saniyede bilet alabiliyorlar.Stada son anda gelemeyen taraftarlar, Passolig kartı olan bir yakınınasadece TCKN numarasını yazarak ister web’den ister cepten 5 saniyedetransfer ederek maçlara girmelerini sağlayabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@