Kolay maç olmayacak

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Monaco ile yapılacak Şampiyonlar Ligi G Grubu 3. maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

FUTBOL 16.10.2017 - 23:01 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Güneş'in sözlerinden derlenenler şöyle:

Gruba başlarken dengeli olacağını biliyorduk. Henüz iki maç oynandı ve daha dört maç daha var. Bireysel oyuncuları iyi olan bir takım ile oynayacağız. Şu an aldığı sonuçlar kimseyi yanıltmasın. Yarın oynayacağımız maç da önemli. Kulüp olarak da tarihi kökleri olan bir kulüp. Bunu da transferde iyi kullanan bir takım. Transferden 300-350 milyon kazanan; 100 milyon da transfere harcayan bir takım ile oynuyoruz. Biz rakamsal değil, oynayarak sonuçlar alıyoruz. Parası ile değil; zaman zaman takımlar da kaybedebiliyor.

***

Orkan Çınar yeni idmana katıldı ve hazır değil. Sakatlık olarak yok ama performans olarak hazır olmayanlar olabilir. Yarın maç ambiyans olarak farklı olabilir. Her maça güzel futbol oynamak ve iyi sonuçlar almak için çıkıyoruz. Takım içinde olumsuz hava yok. Kaybedince üzülüyoruz ama bu da bu işin doğasında var.

***

Güneş "Şampiyonlar Ligi yarı final mi, ligde şampiyonluk mu?" sorusuna, "Sadece yarınki maçı düşünüyoruz.  Monaco'ya karşı iyi oynamak ve kazanmak istiyoruz. Umarım da istediğimiz olur" şeklince cevap verdi.

***

Futbolun bilinmezliği vardır. Bir maçın kaybedilmesi ya da kazanılması için çok sebep sayılabilir. Oyun yapısı, kampta duruma göre bir sürü sayılabilir. Gençlerbirliği maçında çok kötü oynadık. Ben oyuncularımın iyi niyetli olduğunu ve elinden geldiğini yaptıklarını düşünüyorum. Bazen kaybettiğiniz zaman panikleyebilirsiniz ama şu an takımı öyle görmüyorum. Yarın rakibimizin gücüne de karşılık verip 3 puan almak istiyoruz.

***

Bir Fransız gazetecinin,  "İlk iki maçın sonunda sizin 6, Monaco'nun 1 puanı var. Yarın kazanırsanız, Monaco devre dışı kalır mı?" sorusuna da cevap veren tecrübeli teknik adam, "Aldığınız puanların garantisi yok ama avantajı var. Kendi oyunumuzu oynayacağız. Kendi gücümüzü görme şansımız var. Üst üste iki maç yapacağımız için Monaco ile; iki maçı kazanmak büyük avantaj sağlar. Kaybedersek ise rakibe avantaj geçer. Bunlara kafayı yoracak zamanımız yok" dedi.

***

Maç kaybetmesine rağmen oyun olarak farklılıkları var. Yarın onların ile, bizim oynayacağımız oyun önemli. Seyirci açısından çok baskı beklemiyorum. Oyun olarak rahat maç olmayacaktır. Becerili isimleri var. Yarın güç dengesini tartacağız. Güç dengesi olarak oyuncuların bunu gösterme şansı olacak. Bir vites geri düşmesine rağmen iyi bir takım olduklarını düşünüyorum. Bazen maç kaybedebilirsiniz ama iyi takımlar zamanla düzelir. Maç sonucunu bilmiyorum ama iyi bir takımla oynayacağız"

***

Kaynak: Ajansspor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@