Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bursaspor ile şampiyonluk yürüyüşündeki final karşılaşmalarından birini yapacaklarını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Rachid Ghezzal Yasin Kol'a olan tepkilerini sürdürüyor Rachid Ghezzal Yasin Kol'a olan tepkilerini sürdürüyor
 Beşiktaş’ın hocası, Kasımpaşa karşısında rakibin direncini bir türlü kıramadıklarını hatırlattı, “Bursaspor önünde benzer zorlukları yaşayabiliriz. Bu nedenle kesinlikle paniğe kapılmadan yardımlaşmalı ve sürekli pas yapmalıyız” ifadelerini kullandı.
Kasımpaşa mağlubiyetinin ardından takımını ayağa kaldırmak için kolları sıvayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş bugünkü Bursaspor maçı öncesi oyuncularına önemli uyarılarda bulundu. Siyah-beyazlı hoca, Vodafone Arena’nın açılışını yapacakları tarihi maçı mutlaka kazanmaları gerektiğini dile getirdi.

Şampiyonluk yolunda her maçın final havasında geçeceğine vurgu yapan Güneş’in, “Kasımpaşa maçında rakibin direncini bir türlü kıramamıştık. İkinci devre takım halinde büyük bir mücadele ortaya koymamıza rağmen savunmanın kilidini açamadık. Bu maç da kolay olmayacak. Bursaspor karşısında da benzer zorlukları yaşayabiliriz. Bu nedenle kesinlikle paniğe kapılmadan yardımlaşmalı ve sürekli pas yapmalıyız” diye konuştuğu aktarıldı.

‘Kontrataklara dikkat’

Şenol Güneş, Bursaspor maçının, Vodafone Arena’nın açılış karşılaşması olmasının yanında şampiyonluk yarışının en önemli sınavlarından biri olduğunun da altını çizdi.

Geçen sezon çalıştırdığı yeşil-beyazlı takımın çok etkili kontrataklar yaptığını kaydeden deneyimli teknik direktörün orta saha ve savunmayı özel olarak uyardığı bildirildi.

Bu arada teknik patron Şenol Güneş’in, Kasımpaşa maçının kadrosunda değişime gidebileceği ifade edildi. Cezası biten Quaresma’yı ilk 11’de sahaya sürecek olan siyah-beyazlı hoca, Kerim Frei’yi yedeğe çekecek.