Beşiktaş, yeni sezon öncesi ilk transferini gerçekleştirdi. Kara Kartal yeni sezonun hazırlıklarına şimdiden başladı. Yaz transfer dönemi için arayışlarını sürdüren Beşiktaş yönetimi, ilk transferini yaptı.Beşiktaş, Kocaelispor forması giyen 2001 doğumlu Gökdeniz Bayrakdar ile her konuda anlaşma sağladı.

'Transfer akşam resmiyet kazanacak'

Gökdeniz Bayraktar'ın transfer süreciyle ilgili Ajansspor'dan Salim Manav'a konuşan Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Gökdeniz Bayraktar'a Süper Lig'den 3 kulüp resmi transfer teklifi yaptı. Antalyaspor, Denizlispor ve Beşiktaş... Gökdeniz'in devre arasında transferi Denizli'ye olacaktı fakat prosedüre takıldı. Az önce Beşiktaş ile transfer görüşmesinden çıktım. Akşam bu transfer resmiyet kazanacak. Şu anda Beşiktaş'a çok yakınız." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş, Gökdeniz Bayrakdar için ne kadar ücret ödeyecek?

Anlaşmanın şartlarından da bahseden Başkan Üzülmez, "Biz, Gökdeniz ile olan sözleşmemizde, "Kocaelispor'un rızası olmadan başka bir kulübe gidemez" maddesini eklemiştik. Gökdeniz, Kocaelispor'da yetişti ve kulübe bir yetiştirme bedeli kazandıracak. Bu miktar TFF'nin belirlediği yetiştirme bedelinden fazla, bu miktarı şu anda açıklayamam. Gökdeniz sezon sonuna kadar bizimle devam edecek ve gelecek sezon gittiği takımda kiralık olarak gönderilme durumu olursa öncelik Kocaelispor'un olacak ve kiralama ücreti ödenmeyecek. Gökdeniz Bayraktar'ın ikinci satışından da pay hakkımız olacak, bu miktar da %10 un altında olmayacak." dedi.

20 maçta; 10 gol, 3 asist

Gökdeniz Bayrakdar’ın Kocaelispor ile sezon sonunda sözleşmesi sona eriyor. Bu sezon TFF 3. Lig’de mücadele eden Kocaelispor’da sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu, 20 maçta 10 gol atıp 3 de asist yaptı. (Kaynak: Ajansspor)