Beşiktaş şampiyonluk kıyısına yaklaşırken alabora oldu.Buna resmen kaptanın kötü yönetimi neden oldu.Çünkü daha önce böyle bir avantaj yakalamamıştı.Futbolcularının da bir çoğu aynı sancıyı çekiyor..Dünya futbolundan örnek almak şart iken tam tersi kendi

Beşiktaş şampiyonluk kıyısına yaklaşırken alabora oldu.Buna resmen kaptanın kötü yönetimi neden oldu.Çünkü daha önce böyle bir avantaj yakalamamıştı.Futbolcularının da bir çoğu aynı sancıyı çekiyor..Dünya futbolundan örnek almak şart iken tam tersi kendi emekleri ile geldikleri yerde umursamaz başladıkları ve sonra da tir tir titredikleri bir telaşın kurbanı olan Beşiktaş 180 dakikayı aynı hatalarla oynadı ve büyük hedefini kaybetti! 
Matematiksel olarak şampiyon belli olmasa da daha dört yıl önce yanımda olan genç teknik direktörün takımı bir anda çıkışa geçerek önümüze geçtiyse iyi yorumlamak lazım...Teknik patron BİLİÇ! Bu kadar da benzerlik olmamalıydı ki doksan dakikada...Akşam oynadıkları futbol sanki Gaziantep spor karşılaşmasının tekrarıydı.Oyuna yavaş başla!
Kaderci bir oyun oyna!? Golü gelince telaş içinde beraberliği kazan ve stop et!Demek ki bizim kadar heyecan, istek ve hırsları yokmuş futbolcularımızın! .Agresif oyun ,maça hızlı başlamak,çok şut atmak,çabuk pas yapmak ve baskı gerekmiyormuş bu maçta .Rakip kim olursa olsun .Biliç kendine karşı mağlup oldu ve eksiğini göremedi.
Tüm uyarılarımız havada kaldı .Yahu en azından en umutsuz olduğun anda rakibinin bir gün önce kaybettiği 2 puanda mı sana motivasyon olmadı!? Serdar ile bir türlü yıldızın barışmadı  ve orada asla düşünmediğin golcün Olcay la mı kazanacaktın oyunu?.Ya da son 10 dakikada mucizeler beklediğin Cenk ile Kerim mi kurtaracaktı seni?
Tüm sezonu  Demba Ba nın atacağı gollere tutkun bir " yeni taktiksiz taktik" ile adama şampiyonluk vermezlerdi.Ki akşam da attı golünü ama yetti mi !?Herkes biliyor nasıl oynayacağını ki Veli -Attiba omurgası bozulunca baskı kalmadı .Top tekniği ve sadece klas ile maç kazanma dönemi biteli çok oldu .Zor oyunu daima bozardı..Şampiyonluk mutlaka agresif ve hızlı oyunla gelir Bunun için çok istemek lazım şampiyonluğu..Ayrıca şampiyon bir tanedir .Öteki sonuçlar kimseyi tatmin etmez.
Sayın meslektaşım ! İyi adamsın.kültürlü.ince ruhlu,romantik .Ama bir eksiğin var .!? futbolumuzu ve Beşiktaşı sana iyi anlatmamış pazarlayanlar!Bil ki bu şansı bir daha zor yakalayacaksın .Biraz zorlamalı ve bazı konularda inatçı olmalıydın !.Yapamadın .Uzun yıllar, belki de futbol adamlarının aradığı bir şansı burada sürdürecektin.Şimdi seni  bilmem ama bildiğim sonu getiremedin!
Düşüş Brugge maçından itibaren başladı .Kalıcı bir tutum ile devam ettin ve olmadı ..Öncelikle futbolcuların günlük performansı değil takım oyunu seni şampiyon yapardı.
Takım oyunu düştü .Sonra kişisel beklenti öne çıktı ve bazı futbolcuların yetersiz kaldı. 
Demba Ba ,G.Töre ve Olcay başta geliyor .O zaman da aynı oyunu oynayan tek düze bir takım oldun ve sermayeden yiye yiye buralara geldin! Oysa tarihte eşi olmayan bir başarıya imza atıyordun .Sürekli saha sorunu ve deplasman oynayan kadronla tabuları yıkacaktın! Takım maç kazanma ve gol atma konusunda sıkıntılı sürece girdi .Telaş,panik hırs ile karıştırıldı.Oysa işini bilen sakinlik başarıyı getirebilirdi.
Dün gece kısa bir arayla oynanan iki karşılaşma kötü futbol ile benzer bir sonucu getirdi ..Şimdi kanımca  ikincilik şansını kovalıyorsun .Kalan karşılaşmaları kazanacak takımın yine de önemli bir başarı sahibi olacaktır .Hiç olmazsa bunu gerçekleştir .Bunun dışındaki sıralamayı zaten sen olmasan da Forması ile sahaya çıkacak gençler sağlardı..!Bu takımın özelliği forması ve anlamıdır .Sen bunu duydun belki ama biz yaşadık ve yaşattık!