Milosevic, savunmada; Opare, sağ bekte; Tolgay Arslan ise orta sahada Slaven Bilic'in elini güçlendirecek.

Üç kulvarda zirve mücadelesi veren Beşiktaş, artık geleceğe daha güvenli bakıyor. Savunmaya alınan Milosevic, sezon sonu gönderilecek Sivok'un boşluğunu doldururken, Ersan ve Franco için de iyi bir natif olacak. Opare de sadece Serdar'a kalan sağ beke yeni bir soluk getirecek. Tolgay transferi ise orta sahaya sağlayacağı katkı kadar yönetimin elini güçlendirmesi adına da çok önemli. Tolgay'ın takıma katılması sonrasında Atiba'nın taleplerinden büyük ölçüde vazgeçmesi bunun en büyük göstergesi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda

İKİ GÖRÜŞ 

Ömer Üründül: Bilic'in doğruları yapması önemli
Beşiktaş, günümüz futbolunun istediği ilkelere uyarak üç transferle kadrosunu daha da genişletip, bol natifli bir duruma getirdi. Avrupa kulvarında da devam ettikleri zor bir yarışın içine giriyorlar. Tabii ki rekabet gerekli bir şey. Önemli olan Bilic'in kadro tercihlerinde doğruları yapması. Beşiktaş sürekli dikine presli ve tempolu oynayan bir takım. Herkes koşuyor, yardımlaşıyor ama ofansif zenginlik için takımın olmazsa olmazı olan tek isim Demba Ba'nın fizik gücünü mutlaka yükseltmesi gerekiyor.

 

Metin Tekin: Kısa vadede Tolgay Arslan


Bu transferler, Beşiktaş'ın kendinden emin olduğu transferler gibi gözüküyor. Bunu tabii ki ilerleyen haftalarda göreceğiz. Ama Bilic'in kısa vadede kullanabileceği isim olarak Tolgay gözüküyor; gerek mevki, gerekse oyuncu kalitesi açısından. Ve Tolgay'ın varlığı, yeri garanti gözükürken istenilen performans alınamayan Oğuzhan'ı bakalım bu kızışan ortamda nereye getirecek? Özetle Opare ile Milosevic gelecek sezon, Tolgay ise bu sezon şampiyonluk hedefinde Bilic'in en çok kullanacağı transferler olarak gözüküyor.