02.05.2017, 16:08

Kısa Film

Ne oldu? Ne bitti? derken.

Akıllar piknikte, 
mangalda kalmışken.

Biraz şaşkın, 
biraz avare gezerken.

Onsekiz dakikalık hüzünlü kısa film seyrettik.

Biz sevinemedik, zaten sevinmek içinde sevmemiştik.

Başakşehir cebine ‘Şampiyonlar Ligi’ biletini indirip, Beşiktaş’ı Fenerbahçe maçı öncesi zorlu bir imtihanla yüzleştirirken, zoru kolaya çevirebilecek gücün kendinde olduğu bilincinde olacak bir Beşiktaş, belki de bu hafta itibariyle ligi sonlandırabilir.

Attila İlhan ‘An Gelir’ şiirinde;

Evvel zaman içinde
Kalbur saman ölür... der 

Sportif başarılar, devamlılık gösterdiğinde yapılan işlerin doğruluğu tescillenir. Geçen sezon tüm zor şartların ardından gelen şampiyonluk, Avrupa’da penaltılar ardından hüzünlü vedaya kadar her şey güzeldi, herkes keyifliydi. 

Şimdi doğruların tescillenmesi için bu sezonunda şampiyonlukla kapatılması gerekiyor.

Şimdi doğruların tescillenmesi için bu hafta Fenerbahçe’ye karşı alınacak galibiyetle sezon boyunca ortaya konulan futbolun taçlandırılması gerekiyor.

Bu maç kaybedecek hiç birşeyi olmayan Fenerbahçe’den çok olumsuz sonuçta kaybedecek çok şeyi olan Beşiktaş’ın alınacak galibiyetle farklı anlamlar yüklenecek bir karşılaşma olacak. Saha içinde ve dışında yaşanacak her türlü ayak oyununa karşı hazırlıklı olmalı, tribünde ve sahada sadece kendine oynamamalı,  önemli olanın arma olduğu gerçeği bilincinde maçın başlama düdüğüne kadar sessizce, sakince, sabırla beklemeli.

O düdük sesi duyulduğu andan itibaren her zaman dediğimiz gibi, Beşiktaş’ın en büyük gücü olan taraftarı öyle bir sahneye çıkmalı ki! O sahne desibelden yıkılmalı, rakip oyuncular maç bitsinde evimize dönelim ruh haline bürünmeli. Beşiktaşlı futbolcular giydikleri formanın hakkını vermeli, unutmasınlar Beşiktaş taraftarı o formayı hakkıyla taşıyanın hakkını verir.

Her şey başta Şenol Güneş ve öğrencilerinin elinde.

Beşiktaş tüm camia olarak kenetlenmeli başarının temel anahtarı, tek yolu bu ve bunun başka yolu da yok. 

Bu yol tüm psikolojik savaşları altüst etmenin şifresi...