Siyah beyazlı takımın Samet Aybaba döneminde başlayan üç sıkıntısına Slaven Bilic de henüz çare bulamadı.

1-Siyah beyazlı ekip, duran toplardan gol yeme sorununu çözemiyor. 19 maçta filelerinde 7 duran top golü gördü.

2-Öne geçtiği maçlarda skoru korumakta zorlanıyor. Puan kaybettiği maçların dışında kazanırken de çok ecel teri döktü.

3-Şimdiye kadar takım 5 kırmızı kart gördü. Ayrıca Kartal’ın savunmacıları çok rahat ve erken sarı kart görüyorlar.

SÜPER Lig’de ve Avrupa’da doludizgin giden Beşiktaş, buna karşın üç sorunu aşamıyor. Slaven Bilic, duran top, kırmızı kart ve oyunu tutma problemlerine çözüm bulamıyor. Beşiktaş, 10’u ligde 9’u da Avrupa oynadığı 19 maçta, 7 kez duran toptan gol yedi. Gollerin 6’sını ligde kalesinde gördü. Avrupa’daki ilk duran top golünü ise 2-2 biten Asteras Tripolis deplasmanında yedi. Siyah beyazlıların bu zaafını Çaykur Rize, Eskişehir, Sivasspor (2), K.Erciyes, Başakşehir ve Asteras değerlendirdi.

TARAFTAR ARKASINA YASLANAMIYOR
BEŞİKTAŞ’ın diğer sorunu oyunu tutamaması. Esasen sıkıntı Samet Aybaba döneminden beri sürüyor.Kartal, öne geçtiğinde farka gidecekken genelde maçı ecel terleri dökerek tamamlıyor. Erciyes, Eskişehir ve iki Asteras maçında olduğu gibi Beşiktaş ya 3 puan veya 2 puanı bırakmak zorunda kaldı. 2-1 öne geçtiği Sivas maçında da rakibine yakalanmış ama zor bela 3-2 kazanmıştı. 3-1’lik Feyenoord ve 2-1’lik Partizan maçlarında öne geçtikten sonra gelen rakip golleriyle de afallamıştı. Kartal’ın öne geçip rahat bitirdiği iki maç var; bunlar da 4-0’lık Partizan ve 2-0’lık Kasımpaşa galibiyetleri.

KIRMIZI GÖRMEZSE OLMUYOR ARTIK...
VE kırmızı kartlar... Buna sarıları da eklemeli çünkü, özellikle savunmacılar sarı kartları da çok erken görüyor. Bazıları kırmızıya dönmese de oyuncunun direncini etkiliyor. Erciyes maçından itibaren takım kırmızı kartsız edemez oldu. Erciyes’te Gökhan, küfür ettiği iddiasıyla oyundan atıldı. Fenerbahçe derbisinde Olcay, Başakşehir maçında Franco ile İsmail ve son olarak Asteras maçında da Atiba, iki sarı karttan oyundan atıldı. Özellikle son kırmızı dikkat çekiciydi zira Atiba, iki  sarıyı da hakemle konuştuğu için aldı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

 

HÜRRİYET