Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 2015'te daha önemli başarılar yaşamak istediklerini söyledi. Orman, eski futbolcuları Fernandes ile Almeida'ya göndermede bulundu.

Orman, BJK TV'de katıldığı programda 2014'ü değerlendirdi ve 2015 ile ilgili beklentilerini aktardı.

Bu yıl güzel olduğu kadar üzüntülü anları da olduğunu ifade eden Orman, "En önemlisi Süleyman Seba'yı kaybettik. Keşke stadı bitirip, başlama vuruşunu onunla beraber yapsaydık. 2015'te Beşiktaş'ı iyi günlerin beklediğini düşünüyorum. 2014'teki sıkıntılı günlerimizi bitirip 2015'te uçmak istiyoruz" diye konuştu.

Fikret Orman, 2014'te oyuncuların fair play hareketleriyle gündeme geldiği yönündeki soru üzerine şunları söyledi: "Beşiktaşlılık farklılık demektir, duruş demektir. Maç sonlarına bağlarsak çok basite indirgemiş oluruz. 3 Temmuz sürecinde Beşiktaş 155 bin formadan 55 bin formaya düşmüş. Beşiktaş taraftarının tepkisi çok farklı. Haksız galibiyet istemiyoruz. Adana Demirspor maçında yaşanan olay, Beşiktaşlıları mutlu eden bir olay. Galip gelseydik bu kadar mutlu olmazlardı. Biz buyuz. Böyle sporculara sahip olduğumuz için çok mutluyum. Bizim için önemli değerler. Şampiyonluk kadar, şampiyonluktan daha fazla önemli değerler."

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

"2015'te tesisleşme devam edecek"

Başkan Orman, çok yoğun bir temponun içinde olduklarını vurgulayarak, "Krize ve kriz yönetmeye o kadar alıştım ki, hayatımın parçası haline geldi. Artık günleri karıştırıyorum" ifadelerini kullandı. Fikret Orman, 2014'te tesis yatırımlarına çok ağırlık verdiklerini ve 2015'te bu çalışmaların devam edeceğini dile getirerek, yeni yılda en önemseyecekleri konulardan birinin Beşiktaş Üniversitesi olacağını söyledi. Futbolda altyapıya da önem vereceklerini belirten Orman, "Biz haziran veya mayıstaki transferi bir önceki ekim ayından başlatıyoruz. Bir şehir takımına yatırım yapacağız. Altyapı konusunda inanılmaz yatırımlar yapacağız. Hem tesisleşme hem kardeş takım itibarıyla çalışmalarımız olacak. Bir şehir takımıyla bunu yapmayı planlıyoruz" dedi. Geride kalan yıl içinde bazı çalışmalarda sonuca ulaşamadıklarını anlatan Orman, "Geçen sene de şampiyon olabilirdik, en azından Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılabilirdik. Geride kalan yılda stadı bitirebilmemiz lazımdı. Daha becerikli olmalıydık. Bazen zaman, enerjim yetmiyor. Hepsini bir anda yapamıyoruz. İyi şeyler de yaptık ama daha da hızlı olabilirdik" diye konuştu.

Fernandes ve Almeida'ya gönderme

Bu sezon oluşturdukları kadroyu değerlendiren siyah-beyazlı kulübün başkanı, geçen sezon takımda bulunan Fernandes ile Almeida'ya göndermede bulundu. Şimdiki kadroda yer alan oyuncuların başka yerde mutlu olamayacaklarını savunan Orman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen sezon Beşiktaşlı futbolcular magazindeydi. Bu sezon hiç yoklar. Biz tedbirler aldık ya da peşlerine adam taktık durumu yok. Kimyamızı bozan iki oyuncu, bütün takım arkadaşlarını bozabiliyordu. Şimdi yok. Bu başarıyı getirecek etkendir. Böyle oyunculara sahip olduğumuz için yönetimdeki arkadaşlar ve ben gurur duyuyoruz." Bu arada Fikret Orman, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamayla camianın yeni yılını kutladı.