Beşiktaş İkinci Başkanı, “Bir-iki kötü sonuç geldiği için hoca aradığımız yönünde ortaya iddialar atılıyor. Ancak böyle bir düşüncemiz yok. Ama başarısızlık varsa; hoca da gider, futbolcu da gider, yönetici de gider... Kimsenin yeri garanti değil” de

Gözden kaçırmayın

"Frankfurt, Rıdvan Yılmaz için avantajlı!" "Frankfurt, Rıdvan Yılmaz için avantajlı!"

Avrupa Ligi’nde Club Brugge’e her iki maçta da yenilerek elenen, ardından F.Bahçe mağlubiyeti ve Başakşehir beraberliğiyle iki haftada 5 puan kaybederek liderlikten 3. sıraya gerileyen Beşiktaş’ta teknik direktör Slaven Bilic, hedef adam olarak ilan edilmişti. Yeni sezonda Hırvat çalıştırıcının gönderilip Siyah-Beyazlılar’ı 2002-03 sezonunda şampiyon yapan Mircea Lucescu’nun takımın başına getirileceği iddiaları iyiden iyiye yayıldı. Ancak dün Habertürk’e özel açıklamalarda bulunan ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi ama ince mesaj göndermekten de kendini alamadı.

"HENÜZ BİTEN BİR ŞEY YOK"
Çebi, “Bir-iki kötü sonuç geldiği için doğal olarak hoca aradığımız yönünde ortaya iddialar atılıyor. Özellikle de Lucescu ismi çok konuşuldu. Tabii ki kendisi değerli bir teknik adam. Ancak şu ortamda onunla görüşmemiz ve teklifte bulunmamız söz konusu bile değil. Hocamız Slaven Bilic’in sonuna kadar arkasındayız. Evet, birkaç kötü sonuç almış olabiliriz ancak henüz biten bir şey yok. Ama şu var ki; günümüzde artık her şey başarıya endeksli. Başarısız olanın bu ortamda yerinin olması zor. 

"BAŞARISIZLIK VARSA HOCA DA GİDER, FUTBOLCU DA YÖNETİCİ DE..."
Bir futbol takımında başarısızlık varsa; hoca da gider, futbolcu da gider, yönetici de gider... Kimsenin yeri garanti değil. Şu anda hedefimizden bir sapma yok. Ancak sezon sonunda baktığımızda ortada istenmeyen bir durum varsa gereken kişiler gidebilir. Ancak tekrar vurguluyorum; ‘mevcut hocamızı gönderelim yerine şu gelsin’ diye asla bir düşüncemiz yok” diye konuştu.

"DEMBA BA ESKİ GÜNLERİNE DÖNECEK"
Ahmet Nur Çebi, taraftarların adına beste bile yaptığı Demba Ba’nın son dönemdeki performans düşüklüğü ile ilgili de konuştu. Çebi şu ifadeleri kullandı: “Kendisiyle özel bir görüşme yapmadık. Arada bir konuşuyoruz, sohbet ediyoruz. Onun da gol kaçırdığı zaman morali bozuluyor, kötü hissediyor. Her futbolcu özellikle büyük oyuncular dönem dönem bu tip inişler yaşayabiliyor. Demba Ba’nın içinde bulunduğu durum da aynen bu. Ancak göreceksiniz yakın zamanda çıkışa geçecek ve ligdeki ilk maçla birlikte eski günlerine dönecek.”