İki sezondur Beşiktaş forması giyen Gökhan Töre, takım organizasyonunda büyük paya sahip. Siyah-beyazlıların attığı ve Gökhan’ın ayağına top değdiği birçok golün organize olması da bunun kanıtı

Gözden kaçırmayın

"Maçtan önce oyuncularıma zemin ve hakem konusunu söyledim" "Maçtan önce oyuncularıma zemin ve hakem konusunu söyledim"

Beşiktaş'ta fileleri en çok havalandıran isim Demba Ba (19). Ligde en çok asisti bulunan oyuncu daJose Sosa (5). Ama Beşiktaş’ta yakalanan başarıda hakkı pek de verilmeyen bir isim var: Gökhan Töre… Aslında istatistikleri onun gözardı etmemizi engelliyor. 23 yaşındaki oyuncunun bu sezon 6 golü ve 7 asisti bulunuyor.

PARASININ HAKKINI VERİYOR

Takım organizasyonunda da Gökhan Töre’nin çok büyük bir rolü var. Topun 3. bölgede kalmasında en büyük pay onda. Takım ne zaman sıkışsa top saklıyor ya da oyunu ileriye taşımayı başarıyor. Geçen sezon kiralık oynadıktan sonra bu sezonun başında 4.5 milyon Euro’ya bonservisi alınan Töre, parasının hakkını fazlasıyla veriyor.

EN FAZLA ASİST ‘BABA’YA

Gökhan Töre’nin ilginç bir istatistiği de göze çarpıyor. Yıldız futbolcu bu sezon takımının attığı gollerin 7’sinin asistini yaptı. Bu asistlerin en fazlası ise Demba Ba’ydı. Töre, 7 asistinin 4’ünü Demba Ba’ya yaptı. Diğer servisleri ise Olcay, Furkan ve Cenk Tosun’a verdi.