Kimse adından söz etmiyor

Basketbol Genel Direktörümüz Yiğiter Uluğ, Pınar Karşıyaka galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

BASKETBOL 16.11.2014 - 16:25 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

“Chris Lofton yaz boyunca bizi en çok uğraştıran oyuncuydu. Onun yılan hikayesine dönen transferini çözümleyene kadar sayısız geceyi uykusuz geçirdik. İtiraf edeyim ki, onun yüzünden koçumuz Ahmet Kandemir’le defalarca tartıştık. Ben ne zaman “Yeter artık” noktasına gelsem ve bir başka skorer arayışına girecek olsam, Ahmet ısrarla Chris’i savundu. Bugün Lofton, Beşiktaş İntegral Forex takımının vazgeçilmez bir parçasıysa, bunu büyük ölçüde Ahmet Kandemir’e borçluyuz.”
 
“Chris Lofton çok özel bir oyuncu. Maç boyunca hiçbir şey yapamamış göründüğü günlerde bile son dakikalarda mutlaka sahada kalması gereken müthiş bir sayı tehdidi... Pınar Karşıyaka önünde o son saniye basketine gelene kadar kötü seçilmiş şutları, savunma hataları oldu. Ama moralini bozmadı, özgüvenini yitirmedi. Son hücumda o sahadaysa her şey olabilir. Lofton son sözü söylemeden, bizim yenilgiyi kabul etmemiz mümkün değil.”
 
“Sağlam karakterli oyunculardan kurulu, dirençli, kötü oynadığı günde bile son topa kadar mücadeleyi bırakmayan bir takımımız var. Kimse adından söz etmiyor ama bu takım, Ahmet Kandemir’in eseri. Taraftarımızın rakip koçlara karşı centilmence jestler yapması, çiçek vermesi güzel elbette… Fakat yüce gönüllü Beşiktaş taraftarının aynı sevgi ve desteği Ahmet Kandemir’den esirgemesini anlayamıyorum.” 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@