Slaven Bilic'in milli arada siyah-beyazlı yönetimle gelecek yılın kamp ve transfer planlamasını bile konuştuğu ortaya çıktı.

Beşiktaş’tan ayrılabileceği ileri sürülen Hırvat hocanın tam aksine uzun yıllar kalacak gibi çalıştığı belirlendi. Bilic’le yola devam edilmesini isteyen Başkan Fikret Orman’ın da yakın çevresine, “Kim ne derse desin biz hocamızdan memnunuz. İnşallah uzun yıllar başarılara imza atarız” dediği ifade edildi.

Beşiktaş ile 1 yıl daha sözleşmesi olmasına rağmen hakkında sıkça sezon sonunda ayrılacağı yönünde haberler çıkan Teknik Direktör Slaven Bilic tam aksine uzun seneler kalacak gibi planlar yapıyor. Hırvat hocanın, milli maçlar nedeniyle lige verilen arada siyah-beyazlı yönetimle gelecek yılın planlamasını yaptığı belirlendi.

Gözden kaçırmayın

Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi

Transferden, seyahatlere kadar birçok konuda yönetimle görüş alış verişinde bulunan Bilic’in, Beşiktaş’tan ayrılmayı aklından bile geçirmediği, yeni sezon için yapılan kamp programını da onayladığı öğrenildi. Yönetimin belirlediği transfer listesine de onay veren başarılı teknik adamın, Vodafone Arena’nın son durumuyla ilgili bilgi de aldığı aktarıldı.

‘Gündemde yok’

Slaven Bilic’in başta stat olmak üzere son iki yılda yaşanan sorunlara rağmen başarılı olduğunu düşünen Başkan Fikret Orman’ın da, Hırvat hocayla devam edilmesini istediği kaydedildi. Orman’ın yakın çevresiyle yaptığı sohbetlerde, “Rakiplerin sahip olduğu imkanlara baktığımızda Bilic bence başarılı. Daha 9 hafta varken neden bu konu açıldı, anlamış değilim. Kim ne derse desin, biz hocamızdan memnunuz. İnşallah uzun yıllar başarılara imza atarız” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Konuyla ilgili Milliyet’e konuşan Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları ise “Slaven Bilic’le hiçbir zaman ayrılık konusu konuşulmadı. Aksine gelecek adına iki taraf da taşın altına elini sokuyor. Yönetimiyle, teknik heyetiyle ve futbolcusuyla şampiyonluğa odaklanmış durumdayız. Çok kritik haftalar bizi beklerken, hoca değişikliği gibi konular asla gündemimizde olmaz. Hep birlikte hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.