Keşke daha önce alsaydık

Cyle Larin'in B36 Torshavn maçındaki kusursuz performansı Beşiktaş Yönetimi'ni fazlasıyla memnun etti.

GÜNDEM 04.08.2018 - 02:21 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

B36 Torshavn maçında attığı gollerle dikkatleri üzerine çeken Cyle Larin için Beşiktaşlı yöneticilerin “Keşke daha önce alsaydık” dediği öğrenildi. Geçtiğimiz sezonun devre arasında gelen Kanadalı futbolcunun, bir önceki transfer döneminde de gündeme geldiği fakat yaşının çok genç olması nedeniyle o günlerde tercih edilmediği ortaya çıktı. 

Devre arası transfer döneminde alınan fakat hazır olmadığı gerekçesiyle fazla forma şansı bulamayan genç futbolcu için, Şenol Güneş’in “Şu an için benim birinci forvetim odur” dediği bildirildi. Siyah - beyazlı teknik adam aynı zamanda “Eğer geçen yaz kamp döneminde gelmiş olsaydı, bugün Larin çok daha iyi bir seviyede olurdu” ifadelerini kullandığı da öğrenildi.

Altyapıdan Sorumlu Yönetici Metin Albayrak’ın, ekibiyle birlikte keşfettiği yeteneklerden biri olan Larin için bazı yöneticiler, “Eğer geçtiğimiz devre arasında transfer etmeseydik, biz Larin’i bir daha alamazdık. Zaten yetenekli oyuncuları tüm Dünya takip edebiliyor. Önemli olan bir oyuncuyu zamanında alabilmek” yorumunda bulundukları bildirildi. 

OPTA’nın hazırladığı derlemede, ilginç istatistikler dikkat çekti. 23 yaşındaki futbolcu ilk 11 başarısıyla öne çıktı. Larin’in 11’de başladığı 4 resmi maçta 6 gol atması gözlerden kaçmadı. Genç yıldızın iki tane hat-trick'i var.

Larin’in B36 önünde 79 dakikada hat-tricke ulaşması da önemli bir detay oldu. Ayrıca Larin tam 4 sene sonra Avrupa kupalarında hat-tricke ulaşan ikinci isim olarak kayıtlara geçti. Larin’in son 7 isabetli şutundan 5 gol çıkarması da bir diğer ilginç detay oldu.

Skorer / Serdar Sarıdağ