Sabah gazetesi yazarı Ömer Üründül kaleme aldı...

 Beşiktaş, Fenerbahçe’nin kazanamadığı haftada yenilerek rakibinin kaybettiği morali tekrar kazanmasına olanak verdi.

Son 20 dakikası Kasımpaşa ağırlıklı olmak üzere iki tarafın da karşılıklı kaçırdığı rekor sayıdaki gol pozisyonuyla korku filmi gibi geçen maçta Beşiktaş çok önemli üç puan kaybetti. Beşiktaş ilk devre 10'uncu dakikadan itibaren oyunun kontrolünü eline aldı. Devre sonuna kadar yüzde 70 topa sahip olma oranı ile baskı kurdular. Ancak üretkenlik sıkıntısı çektiler. Bunun en önemli nedeni de Gökhan ve Quaresma ikilisinin yokluğunda ileri ucun kenarlarında görev alan Kerim ve Olcay'ın yapılarının adam eksilterek, sıfıra inip orta yapmaya müsait olmayışı idi. Beck ile İsmail'in kulvarı da Kasımpaşa tarafından iyi kapatılınca Gomez de silindi. Bu durumdaki baskıda gol bulabilmek duran toplara veya üçüncü bölgedeki pas trafiğinde Oğuzhan ile Sosa'nın içeriye sızmaları ile mümkün olabilirdi.

Nitekim de öyle oldu. Oğuzhan- Sosa işbirliği ile kritik anda skor avantajı yakalandı. Ama 1 dakika sonra uzun bir yüksek topu Del Valle çok ustaca eritince bir anda pozisyona girdi ve vuruşunda da kaleci Boyko'nun hatasıyla skora denge geldi. Beşiktaş'ın kısır baskısı devre sonuna kadar devam etti.
İkinci yarıya Kasımpaşa önde basarak ve iyi başladı. Bunun bir nedeni de Şenol Güneş'in ikinci yarıya başladığı Tolgay'ın oyuna hemen ısınamayışı, Sosa'nın da yer kaybıydı. Bu arada Kasımpaşa'nın çok organize ve güzel golü de gelince Beşiktaş şoka girdi. Güneş çok yerinde bir Olcay-Cenk değişikliğine gitti. Sonrasında da yoğun ve etkili bir baskı kuruldu. Tabii büyük bir de risk alındı. Çok adamlı baskıda Beşiktaş da pozisyonlar buldu ama Kasımpaşa'nın kontrataktan 5 net pozisyonu vardı. Hele son 10 dakikada oyuna giren Koita biraz dikkatli olsa hat-trick yapardı. Bunlar gol olmayınca Beşiktaş da hakemin bitiş düdüğüne kadar beraberliği kovaladı ama aradığı golü bulamadı.
Beşiktaş, Fenerbahçe'nin kazanamadığı haftada bu yenilgiyi alarak hem rakibinin kaybettiği morali tekrar kazanmasına olanak verdi hem de kendisini strese soktu. Kasımpaşa iyi ve disiplinli bir savunma yaptı. Çalımbay'ın taktik planı iyi işledi. Eğer kontraklardan yakaladıkları rekor sayıdaki gol pozisyonlarını değerlendirebilseler işi çok erken garantiye alabilirlerdi.