"Kenara geç"in İngilizcesi

Uğur Meleke, Beşiktaş - Fenerbahçe maçını kaleme aldı...

FUTBOL 28.09.2015 - 07:41 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
 Cumartesi gündüz seansında M.City savunmasının Tottenham karşısında dağılışını izlediyseniz belki siz de aynı şeyi düşünmüşsünüzdür: Futbolda hücum, pahalı transferlerle geliştirilebilir. Ama savunma istikrar işidir. City’nin olağanüstü bütçesine rağmen elit seviyeye geçememesinin altında bu gerçek var. Ya da yeryüzünün en büyük gelirlerine sahip ekiplerinden Real Madrid’in Pepe-Ramos-Varane’ı koruma duygusunun. Dün Olimpiyat’ta Türkiye’nin en pahalı 3 takımından 2’si sahne alıyor. Avrupa Ligi’nin de en pahalı 10 takımından ikisi. Hücumda çok renkliler, ama savunmaların halleri içler acısı! İki takımın toplam 8 savunmacısının 5’i üç ay önce gelmiş. Duran toplarda sadece toplar duruyor, savunmalar duramıyor bile! Çünkü birbirlerini henüz neredeyse ismen tanıyorlar, daha net bir duruş bile geliştirememişler.
Hücumdaysa harcadıkları paranın karşılığını aldılar dün gece. Hem Markoviç, hem Volkan Şen sahada kaldıkları sürelerde delicilerdi. Van Persie de büyük oyuncu olduğunu büyük maçta sahne alarak gösterdi. 3 maçtır iyi oynayan Meireles, Beşiktaş’ın hızlı hücumlarını kesmede ilk yarıda mahirdi. Ama şovu bir kez daha Gökhan’la Gomez çaldılar: Gökhan bu yıl hemen her maçın kilidini açan adam. Muazzam oynuyor, atıyor, attırıyor. Mario Gomez, Fiorentina’ya gittiğinde bile şaşırmıştım, daha iyisini yapabilirdi diye. Beşiktaş’ta olması sadece siyah-beyazlılar için değil, Türk futbolu için şans.

İki haftadır hem futboluyla, hem yaptıklarıyla maçın önüne geçen Van Persie’ye gelince... Geçen hafta Pereira’ya tribünlerin önünde yaptığı son derece gereksizdi. İçeride ne söylemek istiyorsan söyle ama bunu kalabalıkların önünde yapmak Van Persie klasına yakışmamıştı. Bu hafta o büyük sporculuğunun yanında şık durmayan bir işe daha imza attı Hollandalı. Ama onun inadı kadar dördüncü hakem Yankaya’nın derdini anlatacak kadar İngilizce konuşamaması, Özkahya’nın sarı kart gösterememesi de trajikti. Kusura bakmayın, siz bir oyuncuya yerini neden değiştirmesi gerektiğini anlatamıyorsanız, o da sizi dinlememekte ısrar eder pekala!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@