Özellikle vergi borcu nedeniyle sıkıntılı olan siyah-beyazlıların Başkanı Fikret Orman, noter kanalıyla 40 milyon liralık borca kefil oldu, Kartal’ın UEFA lisansına ulaşmasını sağladı. Kartal’da vergi sorunu halledilmese, Avrupa konusunda büyük sıkın

Bu sene UEFA kriterleri konusunda sıkıntı yaşamayan Beşiktaş’ta, Başkan Fikret Orman’ın büyük payının olduğu ortaya çıktı.


Siyah- beyazlı kulübün başkanının, mali kriterlere uygun olması için elinitaşın altına koyduğu, borçlar için şahsi kefaletini verdiği ortayaçıktı. 31 Mart’ta Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim edilen belgelerinhazırlanması sırasında Şampiyonlar Ligi şansının da devam etmesi, UEFAkulüp lisansını daha da kıymetli hale getirmişti. Lisans işine çok önemveren siyah - beyazlı kulübün başkanı, işini şansa bırakmayarak haftalaröncesinden şahsi kefaletle bazı borçları yapılandırdı.

Gözden kaçırmayın

Onay: Ismael’in ekibi topa daha çok sahip olmalı Onay: Ismael’in ekibi topa daha çok sahip olmalı


TFF’ye verildiÖzelliklevergi dairelerine olan borçlardan dolayı sıkıntı yaşanacağını bilenBeşiktaş Başkanı Fikret Orman, yaklaşık 40 milyon liralık bir garantiverdi. Noter aracılığıyla gerçekleştirilen bu kefalet sonrasındamaliyeden istenen yazı alındı ve Türkiye Futbol Federasyonu aracılığıylaUEFA’ya teslim edildi.
Bankalardan kredi almadan bu süreci atlatanFikret Orman’ın, tüm bunlara rağmen Devler Ligi’ne doğrudankatılmamasına çok üzüldüğü öğrenildi. Şahsi kefaletle lisans alınmasınısağlayan Fikret Orman, bu kez iki ön elemeyi geçecek şekilde transferleryapmak için maddi imkan sağlamaya çalışacak.