Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Galatasaray derbisinin şampiyonluk maçı olmadığını söyledi.

 Kartal’ın tecrübeli hocası, futbolcuları ile yaptığı toplantıda, rakiplerinin ligdeki durumlarının kendilerini yanıltmaması gerektiğini anlattı, “Biz kendi oyunumuzu oynarsak istediğimizi alırız. Kesinlikle kazanmamız gereken bir maç ama kazanınca her şey bitmiyor. Kaybedersek de dünyanın sonu olmayacak” ifadelerini kullandı.

Galatasaray ile yarın şampiyonluk yolundaki en önemli maçlarından birine çıkacak olan Beşiktaş’ta, teknik direktör Şenol Güneş, bu maçın kazanılması halinde bile “Şampiyonuz” diyemeyeceklerini söyledi. Hafta boyunca oyuncularıyla yaptığı toplantılarda bunu telkin eden deneyimli teknik adamın, “Kesinlikle kazanmamız gereken bir maç ama kazanınca her şey bitmiyor. Kaybedersek de bu dünyanın sonu olmayacak. Bu yarış son düdüğe kadar devam edecektir” diye konuştuğu öğrenildi.

Rakibin lig sıralamasındaki durumunun kimseyi yanıltmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen Şenol Güneş’in, “Sonuç olarak bu bir derbi... Böyle karşılaşmaların havası çok farklı olur. Biz Beşiktaş gibi oynarsak, istediğimizi sahadan alırız. Rakibimizin bu seneki konumuna kimse aldanmasın. Ligde Avrupa hedefini yakalama zorunluluğu olan bir takıma karşı oynayacağız” dediği bildirildi.

‘Garanti oynayın’

Futbolun bir hatalar oyunu olduğunu söyleyen siyah-beyazlı takımın teknik patronu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Az hata yapan kazanır. O nedenle geçmişte yaptığımız basit yanlışlardan uzak durmalıyız. Garanti pas yapmalıyız. Tehlikeli yerlerde topla risk almamalıyız. Birbirinizle yardımlaşmalısınız.”

Kalan üç müsabakanın kendileri açısından taşıdığı önemi herkesin çok iyi bildiğini de hatırlatan siyah-beyazlıların teknik patronu, bu konuda azami dikkat göstereceklerinden emin olduğunu dile getirdi.