Kazanılan çok şey var

Hürriyet gazetesi yazarı Rüştü Reçber kaleme aldı...

FUTBOL 01.02.2016 - 02:39 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Buca-Beşiktaş maçında ise Şenol Hoca böyle bir sürprizle karşı karşıya kalmama adına ve uzun zamandır birbirileri ile maç oynamayan as takıkımının bir ritim yakalaması düşüncesiyle, ideal 11 ile sahadaydı. Beşiktaş, maçın geneli itibarı ile baktığımızda kazanmak isteyen, istekli, arzulu ve agresif bir tutum içerisindeydi. Tabii ki göze batan en önemli nokta ise alışılagelmişin dışında sabırsız, telaşlı ve panik içinde oynayan bir takım görüntüsü verdiler. Özellikle yakalanan bir çok pozisyonda zeminin ne kadar etkisi olsa da yukarıda saydığımız özelliklerden dolayı gol bulamadı. 
İlk yarıda rakibine pozisyon vermeden 6-7 pozisyon yakaladı, bu da artı noktalarıydı. İkinci yarı ‘bu sıcağa kar dayanmaz’ sözüne istinaden kurduğu baskı ile gelen gol (Beşiktaş’ın yapamadığını Onur yaptı) Beşiktaş’ın tüm stresini ve gerginliğini aldı. Sonrasında gelen penaltı golü ise Beşiktaş’a turu getirdi.

Beşiktaş maç içerisinde, rakibi her ne kadar Buca olsa bile defans arkasına koşuları zamanlama olarak müthiş yaptı. 4-5 net pozisyonu da bu şekilde ürettiler.

MAÇIN ADAMI: GÖKHAN

SİVAS Bld. maçı ile gelen istek ve liderlik özelliğini devam ettirdi.

ÖZGÜVEN AÇISINDAN ÖNEMLİYDİ

BU maç Beşiktaş adına geri kazanımların olduğu bir karşılaşma oldu. Eksikleri görme, oyun ritmini yakalama ve özgüven açısından bir sınav verdi Beşiktaş. En önemlisi de üzerlerinde haftalardır süren önemli baskıyı bu maçla birlikte atabilmeleriydi.

TOLGA GERİ DÖNÜYOR

TOLGA, Boyko transferinden sonra ‘yedek mi kalacak, oynayacak mı’ sorularının ardından dünkü ortaya koyduğu performansla Boyko’ya ‘ancak ben istersem bu formayı alırsın’ mesajını verdi. Tam konsantre olduğu zaman sonuca etki edebildiğini gösterdi.