Kazanamamak!

Ercan Taner kaleme aldı.

GÜNDEM 01.03.2015 - 21:42 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Umutları azalan takımlar tehlikelidir. Rahat oynarlar, sakindirler. Beşiktaş hızlı başlamak istedi ama dedim ya kaybedecek bir şeyi kalmayan ekipler rahattır ve pozisyon bulurlar... 

Beşiktaş ben Liverpool maçını unuttum, bana erken gol lazım düşüncesini sahaya yansıtmak isterken Cenk mükemmel kurtarışı ile15 dakikaya damga vurdu. Sercan, Zec ve Gökhan Kara Kartalı sıkıntıya düşürecekler düşüncem ilk yarı boyunca beynimi meşgul eden önemli bir husustu. 

Kaçan gol fırsatları hem de kapanan rakibe karşı yakalanan net fırsatlar, 30 dakikanın resmiydi.Ve net Penaltı. Başrolde Töre ve Demba Ba var. Onun penaltılarını kurtarmak şu anda imkansız. Rahat ve kaleciyi bitiren vuruş tarzı kaleciler için  tam bir kabus... Beşiktaş savunmasının şu ana kadar yediği goller sıradan bir korku filmi gibiydi. Zec'in attığı gol ise komedi sevenler için kaçırılmayacak bir andı.

Bu hatalara dikkat! Elenir gidersiniz Avrupa'dan... Motta bu Opare'yi zor keser. Serdar mükemmele yakın performansı ile takımı ayakta tuttular.Veli vasat, Sosa ise formsuzdu. 1 aydır Arjantinli kötüye gidiyor, fıtık rahatsızlığı belliki moralini bozmuş. Biliç'in Tolgay'a mutlaka 11'de yer bulması lazım. Liverpool maçının yıldızının kulübede oturması ve sonradan oyuna girmesi bence şık olmadı.

77. dakikadan sonra yorgunluk, Ba, Pektemek değişikliği maç kazanıldı derken Gökhan Töre'nin kontrolsüz hamlesi stat ve tv başında maçı izleyen Beşiktaş taraftarlarını şoke etti. Kalan sayılı dakikalar panik ve rakibin ani atakları ile geçti. Sercan'ın deparında Franco ne kadar ağır bir oyuncu olduğunu ve direkten dönen Vargas'ın serbest vuruşu gol olsa zirve mücadelesi Beşiktaş için biterdi. Ama yara ağır.