Katar'dan Beşiktaş'a teklif 'Bize stadyum yapın'

2022 Dünya Kupası'nı düzenleyecek olan Katar, Beşiktaş'a "Bize de bir stat yapın" teklifini yaptı. Yönetim de "Bizim işimiz bu değil! Ama memnuniyetle danışmanlık hizmetinde bulunabiliriz" karşılığını verdi.

GÜNDEM 15.06.2017 - 03:47 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Vodafone Park'ı yapan Beşiktaş İnşaat A.Ş.'nin ortaya koyduğu model, dünyaya referans oldu. 2022 Dünya Kupası'nı düzenleyecek olan Katar, Beşiktaş yönetimiyle temasa geçerek çok ilginç bir öneride bulundu.

***

Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berk Hacıgüzeller, teklifi şu şekilde anlattı: "Beşiktaş İnşaat A.Ş. adında kulübümüzün işlerini yapan bir şirketimiz var. Tüm tesislerimizdeki yenileme ve sıfır tesis yatırımı yapma konusunda çalışıyor. Ancak dışarıya iş yapmıyoruz. Sadece Beşiktaş'ın işlerini yapıyoruz. Katar, Dünya Kupası'yla alakalı, bir stadyumla ilgili teklif getirdi. Kulübe geldi teklif... Biz bu konuda ancak danışmanlık yapabileceğimizi söyledik. İnşaat işi yapamayacağımızı söyledik. Onlar 'İnşaatı da üstlenin, proje yönetimini de siz yapın teklifiyle' geldiler. Fakat biz işimizin bu olmadığını nazik bir dille ifade ettik. Sadece danışmanlık yapabileceğimizi söyledik. Geçtiğimiz sene kasım ayında yaptılar bu teklifi bize."

***

Kaynak: Akşam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@