Katar'da tohum ektik!

Katar’daki temaslarda Orman’a eşlik eden kulübün pazarlama ve sponsorluklardan sorumlu genel müdür yardımcısı Umut Kutlu, bu seyahatin nedenini ve detaylarını anlattı.

GÜNDEM 24.03.2018 - 03:04 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Katar'a spesifik olarak bir konuyu görüşmek amacıyla gitmediklerini kaydeden Kutlu, “Bu seyahatin içinde birçok şey var. Biz bir sürü ülkeye gidip Beşiktaş’ı devlet erkanına tanıtıyoruz. İş birlikteliği olsun, bizi bilsinler diye. Gittiğimizde takım ziyareti de yapmaya çalışıyoruz. Yarın öbür gün oralarda maç yapabileceğimiz kontaklarımız olsun istiyoruz. Zaten Katar’da da yaptık. Beşiktaş’ı o dünyanın içinde biliyor olmaları lazım. Nitekim biliyorlar da. Katar’da çok net tanınıyoruz.

‘BİZE DİKKAT ETSİNLER’

Herkes Katar’da para olduğunu biliyor. Ancak onlar bu parayı harcama konusunda çok temkinli yaklaşıyorlar. Sanıldığının aksine biz kimseden bir şey istemeye gitmedik. ‘Haydi bize bunu verin, şunu verin’ demedik. Bizim yaptığımız tamamen bürokrasi, diplomasi. Bizi daha çok bilsinler, daha çok fark etsinler, daha çok dikkat etsin, ‘Bak bunlar gelmişler, düzgün işler yapıyorlar’ desinler, bunun için gittik.

İşin özü; uluslararası ilişkilerimizi geliştirmek amacıyla yapılan diplomatik görüşmeler. Bir anlamda tohum ekme işi bu. Beşiktaş’ın gücünü ilişkiler anlamında da geliştirmek istiyoruz. İleride bir gün geliştirdiğimiz bu dostlukların faydasını görebiliriz” ifadelerini kullandı.

***

Kaynak: Akşam / Erdal Cömert

Gelişmelerden Haberdar Olun

@