Kasımpaşa'dan Beşiktaş'a sert sözler

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Öksüz, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili oldukça sert açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 25.03.2015 - 11:55 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı
Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun  Kasımpaşa-Galatasaray maçıyla ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.
 
Hasan Hilmi Öksüz, Mahmut Uslu'nun FB TV'ye verdiği röportajda "Geçen  haftaki maçta yine bir takım şeyler var. Şaibeli şeyler var. Biz bütün  rakiplerimize saygı duyuyoruz. Diğerleri gibi şunu yaptılar, bunu yaptılar  demiyoruz. Biz şunu diyoruz; konuşmalar var, devre arasında geç çıkmalar var"  sözlerini, AA muhabirine değerlendirdi.
 
Lacivert-beyazlı kulübün başkan vekili, Uslu'yu sözlerinden dolayı  eleştirerek, şu ifadeleri kullandı: "Ahlak dışı bir kullanım tarzı. Bunları normal insanlar yapamaz. Sen  önce 3 Temmuz'da yaşananlara bakacaksın, ondan sonra konuşacaksın. Bunlar arsız,  yüzsüz olduğu için konuşuyor. Türkiye'de futbolun gelişmesini istiyorsak, büyük  kulüplerin bu yöneticilerini önce terbiye etmemiz gerekiyor. Millet olarak  terbiye etmemiz gerekiyor. Bu kadar olmaz. Sen beni utanmadan suçlayacaksın...  Seni yarın mahkemeye versem ne diyeceksin orada? Hangi bilgiyle ve ispatla  savunacaksın?"
 
Büyük kulüplerin yöneticilerinin bu tarz açıklamalarının Türk  futbolunu geriye götürdüğünü savunan Öksüz, "3 Temmuz'da yaşananları bütün dünya  biliyor. Ben onlara ne diyeyim ki? Önce edebin, terbiyenin, ahlakın ne olduğunu  öğrenmeleri gerekiyor. Bunları öğrenmedikleri takdirde her zaman aynı şeyleri  yapacaklardır. Bir insanın nasıl hitap edeceğini ve nasıl iddia da bulunacağını,  bunların öğrenmeleri gerekir. Bunları öğrenmedikleri için zaten Türk futbolu  yerlerde sürünüyor" şeklinde konuştu.
 
"Bunlar ne yapmak istiyor?" 
 
Özellikle maçtan sonra Veysel Sarı hakkında sosyal medyada ve  kamuoyunda yapılan yorumlarla ilgili kulüp olarak resmi internet sitelerinden  açıklama yaptıklarını ve oyuncularını savunduklarını hatırlatan Öksüz, sözlerine  şöyle devam etti: "Bunlar ne yapmak istiyorlar? Bir de 'Biz her kulübe saygı gösteririz' diyorlar. Koskoca takımların başkanları ve yönetim kurulundaki insanların bu tarz  beyan vermeleri Türk futboluna ne kazandırıyor? Siz koskoca Fenerbahçe Kulübü  olarak bir derbi maçında tribününüzde devasa yazılarla 'Fenerbahçe Cumhuriyeti'  yazacaksınız, diğer taraftan çok daha ağır bir ifade kullanacaksınız. Bu ifadeyle  kime, ne mesaj veriyorsunuz?"
 
"Beşiktaş'a acıyorum" 
 
Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemi Fırat Aydınus'un geçen sezon  Kadıköy'de kendilerinin oynadığı maçı da yönettiğini hatırlatan Öksüz, sözlerini  şöyle tamamladı: "Beşiktaş'a biraz acıyorum. Beşiktaş, geçen sene Fırat Aydınus'un  yönettiği Fenerbahçe-Kasımpaşa maçından daha azını yaşadı. Beşiktaşlılar, geçen  sene Kasımpaşa-Beşiktaş maçında Donk'un hareketinden dolayı kıyamet kopararak,  maçı hiçbir nedene dayanmaksızın iptal ettirdiler. Bütün bunlara baktığımızda ben  bu büyük kulüplere acıyorum. Bunlar zavallı insanlar. Bunlar Türkiye'de futbolu yöneten değil körükleyen insanlar. Türkiye'de eğer hakemler yanlış yapıyorsa  herkesin bunun arkasında durması lazım. Geçen sene Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'le bizim maçlarda yaşadıklarımız ile derbide saha içinde ve kenarında yaşananlar ortada. Niye kimse bir şey diyemiyor? Bunları çok merak ediyorum."