Kasa Boş Nakit Yok

Spor Toto Süper Lig'in bitimiyle birlikte önümüzdeki sezon için yapılacak transferleri sezon başı kampına yetiştirmek isteyen Beşiktaş'ta işler planlandığı gibi gitmiyor. İ

GÜNDEM 06.06.2014 - 16:30 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Spor Toto Süper Lig'in bitimiyle birlikte önümüzdeki sezon içinyapılacak transferleri sezon başı kampına yetiştirmek isteyenBeşiktaş'ta işler planlandığı gibi gitmiyor. İç transferde Oğuzhan,Necip ve Olcay'ın sözleşmelerinin uzatılması haricinde herhangi birtransferin yapılmamış olması gün geçtikçe camianın daha dagerginleşmesine yol açıyor.


KASA BOŞ, NAKİT AKIŞI YOK


Transfer çalışmalarında yaşanan zorluklar, takımdan gönderilmek istenenfutbolcuların 'sadece paralarının verilmesi halinde' gideceklerinibelirtmeleri ve stat inşaatının çatıdan dolayı en iyi ihtimalle 6 aysarkacak olması gibi sorunların hepsinin tek kaynağı ise nakit akışınınolmaması. Lig bitmeden yabancı futbolcuların isyan etmesiyle ortayadökülen para sıkıntısı transfer görüşmelerinde de yöneticilerin elinikolunu bağlıyor.


TRANSFER GÖRÜŞMELERİNDE ZORLU PAZARLIKLAR VE ENGELLER


Diego Ribas'tan yüksek maliyetinden dolayı vazgeçen Beşiktaş'ta DembaBa, Moledo,Gökhan Töre, Sefa , Belhanda ve Gomis gibi futbolcularınmaliyetlerinin de 10 milyon Euro'luk bütçenin çok çok üzerinde olmasıbüyük bir sıkıntı yaratmış durumda. Başkan Fikret Orman ve yöneticilernatif isimler bulma ve yeni görüşmeler yapma gayretinde olsalar da,önlerine yine para sorunu çıkıyor. Transfer çalışmalarında yapılanoldukça zorlu pazarlıklardan şu ana kadar bir sonuç çıkmadığı gibimenajerlerin de görüşme masasına sürekli Fenerbahçe ve Galatasaray'ı birkoz olarak koyması da siyah beyazlıların önündeki en büyük engellerebir yenisini daha eklemiş oluyor.


NAKİT AKIŞI YOK AMA TRANSFER BÜTÇESİNİN ARTIRILMASI İSTEĞİ VAR


Bu arada Güney Amerika'da 10 gün kalarak genç futbolcular içintemaslarda bulunan Önder Özen'in anlaşmak üzere olduğu iki futbolcu içinbaşkan Fikret Orman'dan ek bütçe istediği bildirildi. Maliyeti 7 milyonEuro'yu bulan bu iki futbolcu için Önder Özen'in başkan Fikret Orman'amutlak alınmalı dediği ve bütçedeki bu artış isteğinindeğerlendirilmesinin önümüzdeki hafta futbol komitesinin yapacağıtoplantıda tartışılarak karara bağlanacağı öğrenildi.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@