Kartallar yüksek uçuyor! Gidecekler mi?

Ara transferde kadrosuna bir sağ bek katmak için uğraşan Beşiktaş yönetimi diğer taraftan iç transferde de sözleşmesini uzatmak istediği oyuncularla görüşmelerini sıklaştırdı

FUTBOL 23.12.2014 - 11:56 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta sezon sonunda Cenk Gönen, Veli Kavlak, Atiba Hutchinson, Mustafa Pektemek, Ersan Gülüm, Tomas Sivok ve Uğur Boral’ın sözleşmeleri sona erecek.

Yönetim, Uğur ve Sivok hariç diğer 5 oyuncuyu kadrosunda tutmak istiyor. Ancak yönetim, bu 5 oyuncuya ortalama 1.2 milyon Euro senelik ücret önerirken futbolcuların talep ettiği senelik garanti ücret ise ortalama 1 milyon 750 bin Euro.

8 OYUNCUNUN İMZASI YENİ

Bilindiği gibi Kartal bu sezon başında Olcay, Necip ve Oğuzhan’ın kontratlarını yenilemişti. Olcay ve Oğuzhan bu sezon 1.2 milyon Euro, Necip ise 900 bin Euro’ya oynuyor. Sezon başında bonservisi alınan oyunculardan Motta 1.2 milyon Euro, Gökhan 1.4 milyon Euro, yeni transferlerden Cenk Tosun 1.2 milyon Euro, Sosa 1.5 milyon Euro, Demba Ba ise 2.8 milyon Euro alıyor.

DEMBA BA’NIN YERİ BAŞKA

Yani Chelsea’den alınan Senegalli süper yıldız Demba Ba’yı ayrı bir tarafta tutan yönetim, diğer futbolcular arasında bir ücret dengesi oluşturduğuna inanıyor ve bunu bozmayı asla düşünmüyor. Dolayısıyla oyunculara önerdiği ücretlerde çok da yukarı çıkmayı düşünmeyen siyah-beyazlı yetkililer, imzaların atılabilmesi için bu 5 oyuncunun indirim yapmasını bekleyecek.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@