BEŞİKTAŞ, pazar akşamı ağırlayacağı çaykur rizespor ile Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynayacak. Siyah beyazlılar, sezon başından beri iç saha maçlarını oynadıkları Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamaya ara verecek. Siyah beyazlı yönetim daha önce görüştüğü Başakşehir Futbol Kulübü yönetimiyle ilk etapta 4 maçını Fatih Terim’de oynama konusunda anlaşmaya varmıştı. Siyah beyazlı yönetimde de bu hakkı UEFA avrupa ligi maçlarıyla derbilerin dışındaki müsabakalarda kullanma konusunda mutabakat sağlanmıştı.
ZEMİN MÜSAİT OLURSA BEŞİNCİ MAÇ OLACAK

Buna göre Beşiktaş, ilk devrenin sonuna kadar toplam 4 maçını Başakşehir’de oynayabilecek. Bu maç sayısı beşe de çıkabilir. Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, daha önce yaptığı açıklamada zeminin müsait olması halinde 5. maça da izin vereceklerini söylemişti. Siyah beyazlı takım geçen sezon da Fatih Terim Stadı’nda geçen sezon üç maç oynamıştı. 
Kara Kartallar, Başakşehir, Akhisar Belediye ve Kasımpaşa’yı ev sahibi sıfatıyla ağırladığı üç maçtan 7 puan çıkarmıştı. Beşiktaş, Başakşehir ile 0-0 berabere kalırken Akhisar’ı 3-1, Kasımpaşa’yı da 2-0 yenmişti.


KAYNAK:HÜRRİYET