Şenol Güneş'in sonradan sahaya sürdüğü oyuncular, 7 kez ağları sarstı, 5 asist yaptı. Fenerbahçe'de ise sadece 6 kez skora etki edildi. Galatasaray da ise bu rakam 8.
Şampiyonluk yarışında olan takımlarda, yedek kulübesinden gelecek katkı çok önemlidir. Lider Beşiktaş'ın da yedek kuvvetleri, ilk 11'de sahaya çıkanlar kadar etkili…

Siyah-Beyazlılar, ilk yarıda kulübesinden en çok katkı alan takım konumunda bulunuyor. Teknik Direktör Şenol Güneş'in sonradan sahaya sürdüğü oyuncular, 7 kez ağları sarstı, 5 de asist yaptı. Cenk Tosun ve Kerim Frei ise bu alanda lider durumda… Cenk Tosun, sonradan oyuna girdiği maçlarda 2 kez skoru değiştirdi, 3 de gol pası verdi.

Kerim Frei da 3 kez gol sevinci yaşadı. 2 kez de servis yaptı. Quaresma ve Töre'nin birer golü bulunuyor.

VAN PERSİE, 2 GOL KAYDETTİ

Zirvedeki Beşiktaş'ın hemen ensesinde olan Fenerbahçe, kulübesinde hiç katkı alamıyor. Vitor Pereira'nın oyunu değiştirmek için sahaya sürdüğü futbolcular, sadece 6 kez skora etki etti. Ligde 6 kez gol atan Robin van Persie, 2'sini sonradan oyuna girdiğinde kaydetti.

Siyah-Beyazlılar'ın 11 puan gerisinde kalan Galatasaray ise Fenerbahçe'ye göre daha fazla kulübeden katkı alıyor. Sonradan oyuna giren oyuncular, 6 kez ağları havalandırdı, 2 de asist yaptı. En çok katkıyı ise Bilal Kısa yaptı. Tecrübeli oyuncu, bir gol, bir asist yaptı.

Haber Kaynağı: Akşam