KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

Futbol yalnız futbol olarak algılandığı ve ne olursa olsun tüm şartları aşma sonunda  hedefe ulaşma bilincine yüklenen takım olduğunuzda kötü oynanamaz. 
 
 
Dün gece Kasımpaşa karşısında mutlak kazanma hırsı ve bilinciyle oynayan bir Beşiktaş izledik. Ayrıca tribünlerde var olan taraftar az da olsa en küçük bir hataya müsamaha göstermeyecek kadar şartlanmıştı  kazanmak adına. Gol bekledikleri yolda en büyük şansları Demba Ba idi. O var oldukça, Beşiktaş oyunu mutlaka çevirecek bir potansiyele sahip olacaktı. 
 
 
 
Defansın göbeğinde oynayan Ersan ve Necip önlerindeki futbolumuzun en iyi ikilisi nedeniyle başarısız olamazlardı. Necip artık net bir mesaj verdi. Ben sağlam , hamleli ve topu kazanan bir kararlılıkla oynayabilirim ama kanatlarda asla! Bu anlamda kendisini daha çok eleştiri ve yer bulma mecnunu yapan futbol serüveninde ki başarısını artık kabul eden çevre adına kutluyorum.  Kaliteli kimliğinin hakkını onurlu bir sadakat ve sabırla  süslüyor.Aferin diyorum Necip'e.. Bu öz kaynağın oyuncusu olarak arkadaşlarına mesajdır! Veli ve Atiba bir futbol şablonunun canlı  göstergeleri gibi taktik örnekler sundular. İki yönlü oynama, kesicilik, kazanılan topları etkin ve basit kullanma hünerlerini bir kez daha gösterdiler. Motta yine deli fişekti! Çok aşırı motivasyon yükü ve ilk yarıda Biliç'in önünde oynama ve yerini vermeme içgüdüsü  erken sarıyı görmesine neden oldu. 
 
 
 
İkinci yarı ise sakindi ve etkili ataklara bu nedenle katılamadı. Gökhan Töre topla çok şey yapmak istedi. Fazla dripling yapıyor. Bu durum Kerim için de dün akşam geçerliydi.. İlk yarının iki golle bitmesi ve maçın sonunda bu skorla tesçillenmek önemli bir aşamadır. Cenk refleksi ile iki pozisyonda katkıda bulundu sonuca. Sosa klas bir futbolcu. Zarif ve ince pasları var ayrıca tribünün kabul ettiği meziyetlere sahip. Daha çok etkili olabilir. 
Biraz zorlamalı kendini Takımın her şeyi ve hepimizin karaoğlanı Demba Ba idi. Stil penaltısı ile af etmeyen zeki kafa vuruşu oyuna yetti. Serdar yerinde kendini tempoya uydurmaya çalışmalı. Kademeleri iyi... Beşiktaş için daha fazla gol demek dün geceki kulübe zenginliği ve Demba Ba' nın yalnız kalmamasıdır. Onunla paylaşılacak her pozisyon üretimi ve paslaşma becerisi oyuna gol getirme yüzdesini arttırır.
 
 
Lig çok uzun ve sürprizlerle dolu. Diğerlerinden daha çok sahadan konuşan Beşiktaş gerçek kimliğini zorla kabul ettirirse sıkıntı ve zorlukları nasıl aştığı örneğini geliştirmeye devam ederse futbolumuza fayda sağlar. Gelişen ortamın yapısı neredeyse taraftarları eve futbol seyircisini tribünlere kapatacak! Bu nedenle güzel işler yapmak zorundayız futbolda ve şu ara Beşiktaş bu konuda bujileri teklemeden  ateşlemiş vaziyette. Arka arkaya kaybedilen karşılaşmalarda taraftarlar kızdı ama futbol kamuoyu Beşiktaşa sempati duymaya başladı. Yani geçte olsa Beşiktaş Futbolun saha için dinamikleri ile çalışıp oynadığı ve takım olduğu için ilk örnek olma yolunda .
 
Biliç artık önemli bir basamak atladı. Daha başarılı olma şansını ve avantajını yakaladı. Devam ettirmelidir. Ülkemizin bu anlamda ki acımasızlığı ve eleştiri temposuna uymak yerine sakin işine bakmalı ve futbolcuları ile empatisini sürdürmelidir. 
 
 
Kasımpaşa eksikti ama hiç te iyi değildi. Bu olamaz futbolu. Etkisiz ve oyuna rekabet katmadan oynadı Beşiktaşın kazandığı penaltıya gereksiz itirazı sevmedim.
 
 
Bu ara şunu da hatırlatmak istiyorum, Futbolcular! Her pozisyon ve mimikleriniz dahi büyüteç altında, Birileri sizi hep gözetliyor! O halde neden bu kadar sert ve kırıcı darbelere yöneliksiniz. Kafaya kalkışlarda sert toslamalar,.el kol darbeleri ve kasıtlı dirsek atmalar, tandonlara arkadan sallanan tekmeler, ekmekle oynamak ve meslektaşınızın hayatını riske etmektir. Buna dikkat edin! Geçmişte futbol yaşantısında bu darbelerle hayat çizgisi değişen bir ağabeyiniz olarak benden söylemesi...