Son 3 sezonda 2 şampiyonluk yaşayan Beşiktaş bu sezon düşüş yaşıyor. Kara Kartal ligde oynadığı 5 deplasmanda ancak 1 galibiyet alabildi. Eski gücünden uzak bir performans sergileyen Beşiktaş'ın başarısızlığında 6 unsur ön plana çıktı.

Takvim gazetesinde yer alan haberde Beşiktaş'ın düşüşüne dair 6 sebep sıralandı. Takıma yönelik değerlendirmelerin olduğu haberde, Erdal Torunoğulları ismi de ihmal edilmedi. İşte o haberde yer alan ve düşüşün sebepleri olarak sayılan 6 madde...

* Son 2 sezonda Cenk Tosun, Tosic, Fabri gibi oyuncularını satan yönetim Talisca gibi bir oyuncunun bonservisini alamadı. Giden yıldızların yeri asla doldurulamadı

* Tolga, Gökhan Gönül, Pepe, Medel, Adriano, Babel, Quaresma, Atiba ve Vagner Love gibi yaşlı oyuncular forma giyerken takımı gençleştirme gerçekleştirilemedi.

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

* Transfer planlaması yapılamadı. Takımda iyi bir golcü yokken Negredo sezon başladıktan sonra satıldı. Beşiktaş forvette verimsiz Love ve tecrübesiz Larin'e mahkum kaldı.

* Başta Tolgay, Oğuzhan, Caner Erkin ve Gökhan Gönül olmak üzere yıldız oyuncuların performans düşüklüğüne çare bulunulamadı. Bu oyuncular her şartta oynatıldı.

* Fikret Orman transferde. Umut Güner'le birlikte çalıştı, birçok hata yapıldı. Erdal Torunoğulları gibi çok iyi transfer yapan bir cevheri devre dışı bıraktı.

* Yönetici Ahmet Nur Çebi çok sevilen bir isimdi. Onun gidişi Teknik Direktör Şenol Güneş'i ve futbolcuları olumsuz etkiledi. Takımın havası bir anda kayboldu.