350 milyon TL’ye mal olan Vodafone Arena Stadı için 380 milyon TL’lik sponsorluk anlaşması yapıldı İnönü’den yılda 10 milyon TL’lik gelir elde eden Kartal, sadece loca ve VIP koltuk satışıyla bunu 5’e katladı

 Beşiktaş'ın yeni mabedi Vodafone Arena, Kara Kartal'ı yeniden havalandıracak. Fikret Orman başkanlığındaki yönetimin büyük uğraşlar sonucunda izinlerini aldığı ve 2.5 senelik süreç içerisinde güçlükleri aşarak tamamlamayı başardığı Vodafone Arena, 11 Nisan'da hizmete açılacak ama daha şimdiden maliyetini çıkarıp Beşiktaş'ı kâra geçirdi.
Siyah-beyazlı kulüp, 350 milyon TL'ye malolan yeni stadı için yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla toplam 380 milyon TL kazanç sağladı. Beşiktaş, loca, VIP koltuk ve kombine kartlardan da büyük bir gelir elde etti. Toplam, 1847 kişilik kapasiteye sahip 147 locanın tamamı 35 bin ila 300 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satıldı. Loca ve 2 bin 150 VIP koltuğun getirisi ise 50 milyon TL olacak. Yani İnönü'den bir yılda toplam 10 milyon TL kazanç sağlayan siyah-beyazlılar, sadece loca ve VIP koltuklardan bu paranın 5 katını kasasına koyacak. Vodafone'dan toplamda 121 milyon dolar alacak olan Kara Kartal, Denizbank'tan 4.5 milyon dolar, Spor Toto'dan da 50 milyon TL alacak.