Globalleşme projesi kapsamında geçtiğimiz yaz döneminde Çin’e açılım yapan Beşiktaş JK, 1 Ekim tarihinde kutlanan Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’ne özel etkinlikler gerçekleştirecek.

Dünyada 100 milyon Beşiktaş taraftarı hedefi ile bu yaz Çin’e bir seyahat gerçekleştiren ve bir özel maç yapan Beşiktaş JK, Çin ile başlattığı globalleşme projesine hız kesmeden devam ediyor. Beşiktaş JK, yarın gerçekleşecek olan Trabzonspor maçında hem yıldız futbolcuları aracılığıyla, hem de stad içi reklam alanları ile Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’nü kutlayacak. Beşiktaş’ın yıldız oyuncuları, çektikleri videolar ile Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’nü kutlarken, bu videolar maç öncesinde skor tabelasından yayınlanacak. Maç esnasında, stad içerisindeki LED ekranlar aracılığıyla da Çince ve İngilizce olarak Çin Milli Günü kutlanacak. Beşiktaş JK, Çin Milli Günü’ne özel olarak Trabzonspor maçında Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang ve beraberindeki Çin heyetini ağırlayacak.

***

Gözden kaçırmayın

Güven Yalçın: "Seneye şampiyonluk için oynayacağız" Güven Yalçın: "Seneye şampiyonluk için oynayacağız"

Hedef 100 milyon taraftar

Beşiktaş’ı global bir marka haline getirmek istediklerini yineleyen Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Fikret Orman, “Bu hedefimiz doğrultusunda en önemli adımı atarak Çin’e gittik ve globalleşme projemizi burada başlatmıştık. Şimdi de bu proje kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti Milli Günü’ne özel olarak kutlama organizasyonu planladık. Onlar için değeri çok büyük olan bu günü Vodafone Park’ta da coşkuyla kutlayacağız. Beşiktaş JK olarak hedefimiz tüm dünyadan 100 milyon taraftara sahip olmak. Uzak Doğu pazarında attığımız bu adımlar, Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik, sosyal ve sportif işbirliklerine de katkı sağlayacaktır.  Beşiktaş JK olarak vizyoner bir bakış açısıyla buradaki gelişmeleri her zaman yakından takip edeceğiz” dedi.