Beşiktaş Yönetimi, 3 milyon euro ile kadronun en fazla kazanan ismi olan Hırvat stoperi 6-7 milyon euroya satarak hem ciddi bir kaynak girişi sağlamak hem de takımın maliyetini biraz daha aşağıya çekmek istiyor.

Siyah-beyazlılar, 3 milyon euro ile mevcut kadronun en fazla yıllık ücret kazanan ismi olan Hırvat stoperi satarak hem ciddi bir kaynak girişi sağlamak hem de takımın maliyetini biraz daha aşağıya çekmek istiyor.

8-10 milyon euro kaynak 

Bu nedenle Vida’dan maaş indirimi istemek yerine başarılı oyuncuya gelecek teklifleri değerlendirmeyi daha doğru bulan yönetim, bu operasyonla toplam 8-10 milyon euro civarında bir kaynak sağlamış olacak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Larsen için Groningen'le görüşüyor Beşiktaş Larsen için Groningen'le görüşüyor

Denge oluşacak 

6-7 milyon euro civarında cazip bir teklif gelmesi halinde geçmiş alacakları nedeniyle bonservis konusunda Domagoj Vida’ya yardımcı olmayı planlayan siyah-beyazlılar, deneyimli futbolcunun satılmasıyla takım içi maaş dengelerini de bir düzene oturtmuş olacak.

Yüksek ücretler nedeniyle hem iç hem de dış transferde çıtayı düşük tutmakta zorlanan yönetim, Vida’yı satarak bu sorunu da çözmeyi hedefliyor.

Yüzde 50 indirim istenecek 

Siyah-beyazlı yöneticiler, Avrupa’dan ciddi talipleri olduğu ileri sürülen Vida ile en kısa zamanda masaya oturacak. Yönetim satış konusunda bir sonuca varılamaması halinde Hırvat stoperden yıllık ücretinde yüzde 50 indirim yapmasını isteyecek.

Vida’nın indirime sıcak bakmadığı ancak belli formüller üzerinden yönetimle el sıkışmayı düşündüğü ileri sürüldü. (Kaynak: Milliyet / Serdar Sarıdağ)