İnter’den transfer olduğu Stoke City’de istediği havayı yakalayamayan İsviçreli oyuncu menajerler aracılığıyla Kartal’a önerildi. 24 yaşındaki yıldıza sıcak bakan yönetim, kararı Şenol Güneş’e bıraktı.

Gözden kaçırmayın

Fuat Çimen: Beşiktaş bir avuç elitistin değildir Fuat Çimen: Beşiktaş bir avuç elitistin değildir
 Beşiktaş'ta Gökhan Töre'nin ayrılma ihtimaline karşın gündeme müthiş bir isim geldi. O isim de geçen sezon başında İnter'den Stoke City'ye transfer olan Xherdan Shaqiri'den başkası değil... Bir sezon geçirdiği İngiliz ekibinde 32 maça çıkıp 3 gol, 6 asistlik bir performans sergileyen İsviçreli oyuncunun menajerler aracılığıyla siyah-beyazlı kulübe önerildiği öğrenildi. 15 milyon euro karşılığında yolunu tuttuğu Ada ülkesinde mutsuz olduğu bildirilen Shaqiri'nin Stoke'un İngiltere'de sezonu 9. bitirmesi nedeniyle daha çok heyecan duyacağı bir takımda forma giymek istediği, bu nedenle de menajerlerinin Beşiktaş'ın kapısını çaldığı vurgulandı.
Ucuza mal edilebilir
Beşiktaş yönetiminin de Gökhan'ın yerini doldurabilecek bir oyuncu olması nedeniyle 24 yaşındaki yıldıza sıcak baktığı bildiriliyor. Shaqiri'nin Gökhan ve Quaresma gibi hem her iki kanatta hem de ofansif orta saha olarak oynayabilmesinin takımda alternatif seçenek oluşturacağını düşünen siyah-beyazlı idarecilerin konuyu teknik direktör Şenol Güneş ile de görüştükten sonra girişimlere başlayabileceği iddia edildi. Sözleşmesi 2020'ye kadar olan ve bonservis bedeli 16 milyon euro olarak gösterilen Shaqiri için siyah-beyazlı yönetimin, oyuncunun kendilerini istemesi kozuyla transferi daha ucuza mal edebileceği de gelen haberler arasında.